Select Page

بدشانسی پناهنده ی فلسطینی در کانادا

بدشانسی پناهنده ی فلسطینی در کانادا

شهروند-  طاها ال طاها، زاده ی عربستان سعودی و اصالتا فلسطینی است. او سالها در لبنان به عنوان مهندس برق مشغول فعالیت بود تا این که سال گذشته گروه حزب الله، که به عنوان یک گروه تروریستی در کانادا شناخته می شود، از وی خواستند که با آنها همکاری کند. وقتی طاها از همکاری با آنها سرباز زد، حزب الله خانه اش را آتش زد و او مجبور شد به عنوان پناهنده به ایالات متحده ی آمریکا فرار کند. اما به دلیل سیاست های ضد مهاجر ترامپ نتوانست در آنجا بماند و سرانجام از راه کبک پیاده وارد کانادا شد، و تنها چند روز بعد از رسیدن به خاک کانادا متوجه شد که سرطان بدخیم روده ی بزرگ دارد.

 

تقاضای پناهندگی طاها رد شده. او که سرطانش در مرحله چهار قرار دارد و با اینکه قرار است عمل کند وضعیت مناسبی ندارد، دو فرزند کوچک دارد و دکتر ها می گویند که بودن همسر و فرزندانش می تواند باعث شود روند درمان بیماری اش راحت باشد. اما درخواست ویزای آنها برای رسیدن به کانادا برای بار اول رد شده است و اداره مهاجرت کانادا می گوید که دولت کانادا تمام تلاشش را می کند تا روند دریافت ویزا به درست ترین حالت ممکن باشد و اگر از این مهم اطمینان حاصل شود که خانواده ی او تنها برای دیدار می آیند می توانند ویزا بگیرند. طاها امیدوار است که بتواند خانواده اش را برای بار دیگر ببیند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This