در زمان سفر به خارج از کانادا در صورت همراه داشتن داروهای تجویزی، جهت به وجود نیامدن هر گونه مشکل با ماموران گمرک، باید یک برگه حاوی توضیح پزشک تان به همراه داشته باشید. قوانین حمل داروی مسافر از یک کشور به کشور دیگر متفاوت است.

 توصیه می شود یک برچسب واضح از بیمارستان یا داروخانه بر روی ظرف داروی اصلی که نام کامل شما طبق گذرنامه تان، نام دارو و مقدار مصرف را نشان دهد، و یک کپی از نسخه تجویزی پزشک همراهتان باشد. 

شما ممکن است در صورت از دست دادن یا دزدیده شدن داروها به این اطلاعات نیازمند باشید.

اگر عینک دارید یا از لنز استفاده می کنید داشتن نسخه تجویزی به شما کمک خواهد کرد که در صورت نیاز آنها را تعویض کنید.

داروهای ضروری را باید در دو ساک مختلف قرار دهید که در صورت دزدیده شدن یا گم شدن یکی از آنها، یکی دیگر را داشته باشید. یک مقدار اضافه از داروهایتان را برای مواردی که بیشتر از حد انتظار در آنجا ماندید، همراه داشته باشید. مصرف داروهای فشارخون، افسردگی و غیره را متوقف نکنید. یا مقدار داروی خود را طی سفر به دلیل این که به صورت ناگهانی احساس بهتری دارید، کاهش ندهید.

وارد کردن و استفاده از برخی داروهای بدون نسخه، مکمل های رژیمی و محصولات گیاهی و هومیوپاتی استفاده شده در کانادا، در سایر کشورها غیر قانونی بوده یا ممکن است نیاز به نسخه تجویزی داشته باشد. با سفارت تماس بگیرید یا با کشور مقصد پیش از خروج از کانادا مشاوره کنید که آیا داروهای با نسخه و بدون نسخه که می خواهید با خود وارد کشور کنید مجاز هستند؟

اگر داروهای شما نیاز به سوزن و سرنگ دارند، توضیحی از پزشکتان یا یک گواهی پزشکی به همراه داشته باشید. در برخی کشورها، مسافری که سوزن یا سرنگی را بدون یک توضیح مناسب به همراه داشته باشد ممکن است منجر به بازداشت، حبس و سایر نتایج شود. از آنجایی که قوانین امنیتی به طور مداوم بدون هشدار قبلی تغییر می کند و از یک کشور به کشور دیگر متفاوت است، بهتر است که با سفارت تماس گرفته یا با سفارت کشور مقصد در کانادا پیش از سفر جهت بررسی قوانین و گرفتن زمان کافی جهت آماده کردن مدارک لازم، مشورت کنید.

خرید سوزن یا سرنگ در کشورهای خارجی ممکن است سخت باشد، بنابراین به اندازه ای بخرید که تا انتهای سفرتان کافی باشد. پیش از بسته بندی سوزن ها و سرنگ ها در داخل چمدان قوانین خط هوایی را بررسی کرده و با What you can bring on a plane مشورت کنید.

همواره یک فهرست از  نام داروهایتان را به همراه داشته باشید: شامل مقدار داروها و دلیل مصرف آنها، هرگونه حساسیتی که دارید، گروه خون و نام یک شخص که در موارد اضطراری بتوان تماس گرفت.

همچنین، اطلاعات تماس پزشک خانوادگی تان را به همراه داشته باشید. در صورتی که هنگام سفر به بیمارستان منتقل شدید این اطلاعات اولین چیزی است که پزشکتان به آن نیاز خواهد داشت.

داروها باید تحت نام های عمومی شان نوشته شوند و بنابراین قابل تشخیص برای پزشکان در سایر کشورها که ممکن است داروها تحت نام های مختلف فروخته شوند، باشند. بستگی به طبیعت شرایط پزشکی از پیش موجود شما، پزشک تان ممکن است توصیه کند که مدارک اضافه مثل آخرین نوار قلب (EKG)، نتایج  آزمایش ها یا گزارشات مادون صوت به همراه داشته باشید تا در مواقعی که مشکل سلامت در خارج از کشور بوجود آمد، به پزشک کمک کند.

بیمه مسافرتی با هدف دستیابی به آرامش روانی مسافر در طول سفر تبیین شده، بنابراین عاقلانه این است که با اخذ بیمه از پرداخت هزینه های سنگین در وضعیت های اضطراری جلوگیری کنیم و فراموش نکنید بیمه مسافرتی را حتما از شخصی متخصص در این امر دریافت کنید تا در زمان Claim متوجه کاستی های بیمه که در اثر عدم تجربه و دانش ارایه دهنده آن می تواند رخ دهد نشوید. همیشه در نظر داشته باشید که هرگزبدون بیمه به سفر نروید، زیرا حادثه، لحظه، مکان و سن نمی شناسد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با Travelling with medication مشورت کنید.

ترجمه و منابع: www.travel.gc.ca   و www.cover4u.ca   

از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱  و news@insufin.com  جوابگوی سئوالات شما عزیزان می باشد. از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید.

    www.insufin.com  www.sherkatebimeh.com

www.youtube.com/sherkatbimeh   www.facebook.com/Insufin