شما در هر حال، پولی از دولت، بخش خصوصی و یا از بیزنس خود دریافت می کنید. شاید بهتر باشد برای آینده بهتر و یا بازنگری و همچنین یک دید وسیع و جامع تر از دارایی تان به مواردی توجه  کرده و برنامه ریزی کنید.

پیشنهادات ما برای شش موضوعی که احتمالن بخواهید در اولولیت قرار دهید، به شرح ذیل می باشد:

محاسبه

شما حتمن می دانید که مخارج تان در حال بالا رفتن می باشد اما ممکن است بخواهید که آمارهای واقعی را بررسی کنید. بطور مثال، آیا می دانید که بر اساس MoneySense and people Patterna Consulting ، اولین سال زندگی کودک بیش از ۱۶۰۰۰$ هزینه دارد؟

تعجب نکنید،  چرا که اگر در نظر بگیرید:

۱.۵ درصد، ۲۵۰ دلار موارد شخصی

۷.۹ درصد، ۱۳۰۰ دلار لباس

۵.۴ درصد، ۸۹۵ دلار غذای بچه

۱۲.۵ درصد، ۲۰۶۵ دلار ایاب و ذهاب

۱.۵ درصد، ۲۴۵  دلار هزینه بهداشت و درمان

۱۶.۵ درصد، ۲۷۲۰ دلار هزینه منزل

۵۴.۶  درصد، ۹۰۰۰ دلار نگهداری نوزاد و کاهش درآمد

پس انداز

ضروری است که در سریع ترین زمان ممکن مقداری پول در یک حساب قرار دهید که در اسرع وقت به آن دسترسی داشته باشید. این کار نوعی احتیاط در زمان اتقافات غیر منتظره است که در نتیجه مخارج عمده نیاز است و یا اینکه نیاز است که از کارتان مرخصی بگیرید. شما به عنوان موارد کمکی ممکن است به یک کارت اعتباری شخصی نیاز داشته باشید.

مشخص کردن وضعیت زناشویی

اگر یک زوج غیر رسمی هستید بسیار مهم است که  پیوند تان را توسط ازدواج یا امضای یک قرارداد زندگی با هم، رسمی بسازید. چرا که  در موقع جدایی، منافع هر یک از شما و همچنین فرزندتان مورد پوشش و حفاظت بیشتری قرار خواهد گرفت.

حفاظت از درآمد

طرح و برنامه امور مالی و بیمه که می تواند شامل یک و یا ترکیبی از چند بیمه عمر برای کوتاه مدت، میان مدت  و بلند مدت، بیمه ناتوانی جسمی و از کار افتادگی باشد. بیمه بیماری های سخت می تواند به شما برای جایگزینی درآمدتان در صورت فوت یا ناتوانی کمک کند وحتا می تواند ارزش بیمه کردن فرزندتان را داشته باشد، چرا که در صورت بیماری جدی، شما توانایی فراهم کردن درمان مناسب بدون هماهنگ سازی موقعیت تان را دارید.

درمورد آینده فرزندتان فکر کنید

یک RESP پس انداز تحصیلی به محض تولد فرزند قابل افتتاح است. پس انداز با توجه به توان مشارکت شما و همچنین مشارکت دولت موجب سرمایه گذاری قابل قبول برای تعهدات فرزندتان در مقاطع بالای تحصیلی بوجود می آید.

در مورد احتمالات دیگر فکر کنید

برای انجام وصیت نامه و یا بازنگری آن زمان خوبی است ، حتی در صورتی که چندین سال پیش انجام داده اید. مساله دیگر نام نهادن یک قیم برای فرزندتان، در صورتی است که شما یا همسرتان هر دو فوت کنید. ممکن است زمان خوبی برای فکر کردن درباره حفاظت از دارایی هایتان و چگونگی تقسیم آن در زمان فوت شما باشد.

 ترجمه و منابع    www.cover4u.ca و برای داشتن اطلاعات بیشتر:

 First baby: a how-to guide: http://contact.actualis.ca/T/OFSYS/MS/3547/pE01H3/11888/en-

CA/Archives_Article.html?idArticle=955&Cat=2&Lang=en

 How much does a child cost?: http://contact.actualis.ca/T/OFSYS/MS/3547/pE01H3/11888/en-

CA/Archives_Article.html?idArticle=896&Cat=3&Lang=en

 Newlyweds’ guide to (financial) happiness:

http://contact.actualis.ca/T/OFSYS/MS/3547/pE01H3/11888/en-

CA/Archives_Article.html?idArticle=889&Cat=2&Lang=en

از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱  و news@insufin.com   جوابگوی سئوالات شما عزیزان می باشد. از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ ورسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید.

www.insufin.com  www.sherkatebimeh.comwww.youtube.com/sherkatbimehwww.facebook.com/Insufin