قیام آبانماه ۹۸ بی شک یکی از بزرگترین، گسترده ترین و خونین ترین اعتراضات علیه ملایان حاکم در طول چهل سال حاکمیت آنان می باشد.

آتش اعتراضات بلافاصله پس از اعلام افزایش سه برابری قیمت بنزین در شامگاه روز جمعه ۲۴ آبان شروع و بسرعت به گستره ۱۷۰شهر و تقریبا در همه استانهای کشور شعله ور گردید. 

همزمان با شروع اعتراضات رژیم اقدام به قطع کامل ارتباطات اینترنتی در سراسر کشور نمود تا هم از انتشار اخبار اعتراضات به خارج جلوگیری کند و هم با دست بازتری دست به سرکوب و کشتار معترضان بزند.

رژیم هنوز هم هیچگونه آمار دقیقی از تعداد کشته ها، مجروحین و بازداشتی ها نداده است.

اخبار جسته گریخته از صدها کشته، تعداد بیشتری مجروح و بیش از ۷۰۰۰ بازداشتی حکایت دارد.

گفته می شود اغلب جانباختگان، مجروحین و بازداشتی ها در سنین زیر ۱۸ سال و تا ۲۲ سال می باشند.

یک مقام وزارت کشور طی اظهاراتی گفت: آمار کشته های معترضان تا ظهر روز دوشنبه ۴ آذر ماه ۹۸، ۲۱۸ نفر از سوی فرمانداری ها تایید شده است.

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس رقم بازداشتی های ناآرامی های اخیر را ۷۰۰۰ نفر اعلام کرده است.

البته این ارقام به شدت تقلیل داده شده هستند و قطعا رقم واقعی بسیار از این ها بالاتر است.

ترس و وحشت ناشی از تکان و رعشه سرنگونی را می شود در همه ارکان رژیم به وضوح دید.

پاسدار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به قیام اخیر می گوید:

همین توطئه چند روز گذشته براساس اخبار و اطلاعات کامل که در اختیار داریم توطئه خیلی بزرگی بود، اما در عرض ۴۸ ساعت جمع شد و دنیا نمی تواند تصور کند که چگونه توطئه به این بزرگی در این مدت کوتاه جمع شد.

خامنه ای نیر طی سخنانی که ترس و وحشت در آن کاملا نمایان بود گفت:

لازم می دانم تکریم و تعظیم عمیق خودم را به ملت بزرگ ایران به مناسبت این حرکت پرشکوهی که این چند روز انجام دادند تقدیم کنم و عرض کنم. یک توطئه عمیق، وسیع، بسیار خطرناکی که آنهمه پول خرجش شده بود، چقدر هم پول خرج کرده بودند، چقدر زحمت کشیده بودند که بتوانند در یک بزنگاهی در یک فرصتی این حرکت را انجام بدهند و به مناسبت این قضیه بنزین فکر کردند که دیگه حالا این فرصت براشون پیدا شده و لشکر خودشون را وارد میدان کردن، این حرکت بوسیله مردم نابود شد.

در رابطه با گرانی بنزین تمامی دست اندکاران اظهار بی اطلاعی می کنند، از رئیس جمهور گرفته تا وزیر نفت، مجلس و تا رئیس قوه قضائیه و خود رهبر… همه از گران شدن بنزین اطهار بی اطلاعی می کنند ….

ولی در اظهارات همه آنها می بینیم که باوجود بی خبری آنان از گران شدن بهای بنزین، اما امریکا و عربستان و اسرائیل و شرق و غرب عالم همه از قبل از آن مطلع بوده و طرح و توطئه آماده داشتند تا علیه این نظام زبان بسته توطئه کنند!

خانواده های جانباختگان در ایران داغدارند و بشدت تحت فشار عوامل رژیم قرار دارند. دادخواهی یک حق مسلم این خانواده هاست.

وقتی که در درون کشور امکان دادخواهی وجود نداشته باشد، قطعا می توان این دادخواهی را در دادگاههای خارج از ایران هم پیگیری کرد.

 نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم، سوگواری (تشییع، برگزاری مجلس ختم، هفته و چهلم) شهدا حق مسلم خانواده هاست.

در بزرگداشت و معرفی شهدا و انتشار رندگینامه آنان بکوشیم.

از هر فرصتی برای افشاگری و دادخواهی باید نهایت استفاده را کرد.  به راحتی می توان با سازمان های حقوق بشری مانند عفو بین الملل و… تماس گرفت و گزارش ماوقع و شهادت ها را به اطلاع انها داد.

واقعیت این است که تا زمانی که منشا نارضایتی یعنی ظلم و فساد و خفقان ادامه داشته باشد، هر لحظه و هر زمان دیگری فرصت بروز پیدا شود باز هم شعله های خشم و اعتراض زبانه خواهد کشید. جامعه ایران یک جامعه ناراضی است، مدتهاست جامعه در فاز جنبش قرار دارد.

آخوندها منشا بلا و بدبختی و سیه روزی این ملت هستند. سرکوب هیچگاه راه حل نبوده و نیست، آستانه تحمل ملت پایین و پایین تر خواهد آمد و هر زمان که امکان پیدا کند دوباره برمی خیزد و تند و تیزتر از قبل علیه کلیت نظام به خیابان ها خواهد آمد.

بنابراین باید به سران نظام گفت: نفس راحت نکشید، منتظر پس لرزه ها و لرزه های اصلی پیش رو باشید.

نه سرکوب و نه کشتار، نه حکومت نظامی، و نه قطع اینترنت نمی تواند برای این رژیم آب رفته را به جوی باز گرداند.

سرنگونی سرنوشت محتوم تمامی دیکتاتور ها و رژیم های سرکوبگر است. گرچه این بار ملایان موقتا از سرنگونی به قیمت راه انداختن حمام خون جستند، اما هیچ تضمینی نیست که مجددا مردم به خیابانها نیایند، زیرا صورت مسئله همچنان باقی است و در صورت آمدن مجدد مردم به خیابانها ، معلوم نیست که ملایان باز هم بتوانند از خطر سرنگونی بجهند.