مجموعه داستان «ماه» شامل ۹ قصه است که زمینه بیشتر آنها قصه‌ ی تنهایی انسانِ تنها است. منظور از تنهایی این نیست که راوی کسی را ندارد که با او حرف بزند، بخندد، بگرید یا رابطه جنسی داشته باشد؛ بلکه تنهایی به ‌طور خاص است در میان جمعی که تو و راوی را درک نمی‌کنند. تنهایی انسانِ تنها بیشتر وقت ‌ها در ذهن می‌گذرد و دیگران از آن خبر ندارند. در این معنا بیرون انسانِ تنها شخصیتی است جدا از شخصیت درون ‌اش. او می‌خندد در حالی ‌که در درون خون می‌ گرید. او در جمع است اما کسی که او را درک کند، نمی ‌یابد.

انسانِ تنهای قصه‌ی حسین رحمت پریشان ‌حال است. نه که جنون دارد که به حال خودش نیست. او با تابوت حمل جسدش حرف می‌ زند. تنهایی، پس از مرگ هم دست از سرش برنمی ‌دارد. تنهایی حتا در تابوت و گور هم همراه او هستند زیرا، احساس تنهایی با تنها بودن فرق دارد. تنهایی در واقع حس نداشتن ارتباط است. به این معنا که اطرافیانت واقعن تو را درک نمی‌کنند و تو آن رابطه معنا‌داری را که می‌خواهی، با آن‌ ها نداری. انزوا می تواند یکی از عوامل این موضوع باشد اما  تنها عامل نیست. ممکن است در میان جمعیت احساس تنهایی کنی و به ‌عکس زمانی که تنها هستی احساس خوشبختی و حتی آرامش داشته باشی.

بخشی از داستان «لبه‌ی شب» از همین مجموعه:

دیروز همین موقع، یا کمی دیرتر، کسی زنگ زد. گفت من شبیه دوست شما هستم. اول به شوخی گرفتم ولی بعد دل به شک شدم. بی ‌آن‌ که به خود اجازه دهم اسم و رسم ‌ا‌ش را بپرسم، یک ریز شروع کرد به حرف زدن. اول فکر کردم عمدی در کار است ولی نشانی ‌ها جوری بود که حس می ‌کردی یکی از قماش محفل منقل بی‌یارها است. من گوش می‌دادم و هیچ نمی ‌گفتم. اصلن نمی‌دانستم چه بگویم. نوعی محبت پنهان توی حرف‌ هایش بود و برای همین دلم نیامد تلفن را قطع کنم، چون بد و بیراه نمی ‌گفت. تعارف هم کردم. زیاد که طول داد انگار گفتم ببخشید من شما را به‌جا نمی‌آورم. اگر قصد شوخی دارید، من فکر نمی‌کنم با شما شوخی داشته باشم و تلفن را قطع کردم. ولی رفته‌رفته فهمیدم این دوروبری‌ ها اصلن ملاحظه ندارند و تمام قضایای گذشته آدم را می‌دانند. سفارش کردم قلیان چاق کنند، دوست دارید توی تراس قلیان بکشیم؟

*******

برای تهیه کتاب که هفت دلار قیمت دارد می توانید به سایت آنلاین فروشگاه شرکت لولو بروید و آن را خریداری کنید.

راه دیگر این که به سایت نشر آفتاب بروید، روی تصویر جلد کلیک کنید و در مرحله بعد روی دکمه Buy on LULU کلیک کنید.

دوستانی که در ایران هستند و علاقمند به خرید کتاب، کافی است به نشر آفتاب ایمیل بفرستند تا برای پرداخت هفت هزار تومان، راهنمایی شوند. در ایران کتاب به صورت الکترونیکی عرضه می شود.

آدرس سایت آنلاین فروشگاه لولو:

https://www.lulu.com/en/en/shop/hossein-rahmat/the-moon/paperback/product-ed2m4m.html

آدرس سایت نشر آفتاب:

www.aftab.pub

آدرس پست الکترونیکی نشر آفتاب

info@aftab.pub

شناسنامه کتاب:

نام کتاب: ماه

نویسنده: حسین رحمت

ژانر: داستان کوتاه

سال انتشار: ۱۳۹۸ شمسی

طرح روی جلد: رضا افشار

صفحه پرداز: مهتاب محمدی

ناشر: نشر آفتاب، نروژ

شماره شابک:  978-1-71692-618-1