سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» در پنجمین سالگرد توافق هسته‌ای موسوم به برجام با صدور بیانیه‌ای با اعلام این مطلب که نقایص برجام بیش از پیش مشخص شده است، تاکید کرد که برجام راه دستیابی به تسلیحات هسته‌ای را برای تهران هموار کرد.

جو لیبرمن و مارک والاس، مدیران ارشد سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای

جو لیبرمن و مارک والاس، مدیران ارشد سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، روز سه‌شنبه ۲۴ تیر ماه در این بیانیه با اشاره به خطر انقضاء قریب‌الوقوع قطعنامه سازمان ملل در زمینه تحریم تسلیحاتی رژیم ایران به عنوان «بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان»، گفتند: «این توافق هیچ کاری برای معتدل کردن [رفتار] رژیم و یا جلوگیری از رفتار خطرناک و تجاوزگرانه آن نکرده است.»

این بیانیه می‌افزاید: «توافق هسته‌ای رژیم تهران را نه ضعیف‌تر، که قویتر کرد. خروج آمریکا [از برجام] این مسیر را تغییر داد. حالا ارزش پول ایران در حال سقوط آزاد است. زمان آن فرا رسیده است که سه کشور اروپایی (فرانسه، بریتانیا، و آلمان) تشخیص دهند برجام خراب‌تر از آن است که بتواند موفقیتی در پی داشته باشد، و به کارزار فشار حداکثری ایالات متحده بپیوندند.»

توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی مورد انتقاد پرزیدنت بوده است و رئیس جمهوری آمریکا با اعلام این که این توافق ایران را از دستیابی به سلاح هسته‌ای باز نمی‌دارد و باعث تغییر رفتار جمهوری اسلامی در منطقه نمی‌شود، از آن خارج شد.

دولت پرزیدنت ترامپ پس از خروج از برجام، تحریم ها علیه جمهوری اسلامی را بازگرداند. مقامات دولت آمریکا همچنین با اشاره به اقدامات مخرب جمهوری اسلامی در منطقه و حمایت از گروه‌های تروریستی، اعلام کردند فشار حداکثری بر رژیم جمهوری اسلامی تا هنگامی که مانند یک کشور عادی در منطقه رفتار نکند، ادامه خواهد یافت.

صدای امریکا