مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه ۲۷ تیرماه در جریان یک سخنرانی در ایالت آیووا گفت: توافق اتمی ایران فقط به آنها پول بیشتری داد تا آن را صرف تروریسم کند. رژیم‌های یاغی مانند حکومت تحت رهبری آیت‌الله تنها در برابر زور و قدرت، و نه دلجویی و پذیرش خواسته‌هایشان، پاسخگو هستند.

مایک پمپئو افزود: از همین رو توافق اتمی را کنار گذاشته و یک سیاست ایران جدید پایه‌گذاری کردیم: رژیم را از پول خون محروم می‌کنیم، مصونیت دیپلماتیک را انکار می‌‌کنیم و تخاصم رژیم را بازدارندگی می‌کنیم.

وزیرخارجه آمریکا گفت: رژیم تاثیرات گام‌های اول و دوم را حس کرده و قاسم سلیمانی تروریست خیلی خوب از تعهد ما بر بازدارندگی وقتی او را از صحنه روزگار محو کردیم،‌ باخبر شد.

مایک پمپئو در ادامه افزود: کار ما در مقابله با ایران همچنین برای حفظ نزدیک‌ترین دوست ما در خاورمیانه یعنی اسرائیل، مهم است.

وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تهدیدهایی که با آن‌ها روبرو هستیم خیلی بزرگ هستند و نباید فقط در واشنگتن بود تا از آن با خبر شد: چین در حال پایین کشیدن آزادی در تمام جهان است، روسیه می‌خواهد دموکراسی و نهادهای ما را مسموم کند و ایران می‌خواهد جمهوری اسلامی را در تمام خاورمیانه گسترش دهد.

صدای امریکا