دفتر تحکیم وحدت با صدور اعلامیه ای کشته شدن چند دانشجو در جریان حمله ی وحشیانه ی نیروهای حکومت به کوی دانشگاه تهران را مورد  …


شهروند ۱۲۳۴  پنجشنبه ۱۸ جون  ۲۰۰۹


 

دفتر تحکیم وحدت با صدور اعلامیه ای کشته شدن چند دانشجو در جریان حمله ی وحشیانه ی نیروهای حکومت به کوی دانشگاه تهران را مورد تایید قرار داده و به نوشته ی سایت بامداد خبر، پیکرهای این دانشجویان کشته شده، به طور مخفیانه به خاک سپرده شده اند.

به نوشته ی بامداد خبر به نقل از خانواده یکی از شهدای کوی دانشگاه، حکومت جنازه ها را بدون اطلاع خانواده ها به صورت مخفیانه دفن کرده است. پیگیری خانواده ها از پزشکی قانونی، نیروی انتظامی و دیگر نهادهای مربوطه به جایی نرسیده است و این نهادها به شکلی نامناسب با خانواده های داغدار شهدای کوی دانشگاه برخورد کرده اند.

این گزارش می افزاید: قابل ذکر است که در حمله شبانه نیروهای انصار حزب الله و گارد به کوی دانشگاه تهران پنج تن از دانشجویان به شهادت رسیدند. اسامی شهدای کوی دانشگاه به شرح زیر اعلام شده است: خانم‌ها مبینا احترامی و فاطمه براتی و آقایان کسری شرفی، کامبیز شعاعی و محسن ایمانی.

فرهاد رهبر رئیس انتصابی دانشگاه تهران که سابقه حضور در وزارت اطلاعات حکومت را دارد مدعی شده است که کسی کشته نشده است.


 

اطلاعیه روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت


 

پیرامون به خاک و خون کشیده شدن کوی دانشگاه تهران

و حوادث اخیر انتخابات

انا لله و انا الیه راجعون

انتخابات اخیر که برخی به حق آن را کودتا نامیدند، لکه ننگی است که هیچگاه از دامان حاکمیت زدوده نخواهد شد.

پس از آنکه طی روزهای گذشته دانشجویان دانشگاه های مختلف همچون دیگر اقشار مردم نسبت به تقلب گسترده و مهندسی شده آراء در انتخابات برای حذف خواسته مردم معترض بودند، نیروهای انتظامی به همراهی نیروهای لباس شخصی، انصار و بسیج در دانشگاه های مختلف کشور به شکلی وحشیانه به دانشجویان حمله ور شدند و ده ها نفر بسیاری زخمی شده و حداقل بیش از ٣۰۰ دانشجو در نقاط مختلف کشور ربوده شده اند.

در وحشیانه ترین حمله در شامگاه یکشنبه ۲۴ خرداد، نیروهای انصار و لباس شخصی با سازمان دهی گسترده و هماهنگ به دانشجویان ساکن در کوی دانشگاه تهران حمله کردند. این افراد مجهز به انواع سلاح های سرد و گرم از جمله قمه و تبر بودند. در این حمله ناجوانمردانه به دانشجویان، حداقل ۵ نفر از دانشجویان دانشگاه تهران به شهادت رسیدند. محیط زندگی دانشجویان را به آتش کشیدند و به راستی ۱٨ تیر دیگری با ابعاد گسترده تر و ناپاکی و سفاکی بیشتر بر جای گذاشتند. باز هم اتاق های خوابگاه دانشگاه تهران منهدم شده و باز هم خون پاک دانشجویان بر در و دیوار آن برجای مانده است.

در دانشگاه شیراز نیز ماموران لباس شخصی، انصار و بسیج به دانشجویان این دانشگاه حمله کردند که طی این حمله حداقل ۲ دانشجوی این دانشگاه به شهادت رسیده اند.

در دانشگاه اصفهان ماموران انتظامی با گاز اشک آور به یکی از خوابگاه های این دانشگاه حمله کردند و دانشجویان را برای ساعت ها مورد ضرب و شتم قرار دادند. در دانشگاه فردوسی مشهد نیز دانشجویان مورد هجوم نیروهای انصار حزب الله قرار گرفتند.

این حملات غیرانسانی علیه دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه، علامه طباطبایی، بابل و شاهرود نیز اعمال شده است.

روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت بدینوسیله اعلام می دارد چنانچه این نمایش خطرناک ادامه یابد، می بایست مرگ دموکراسی را تا سالها در این سرزمین به عزا نشست و حاکمیت نیز بداند از چاله به چاه سرنگونی فرو افتاده است، چراکه فعالیت مدنی در این بربریت عیان معنایی نخواهد داشت. اوج استبداد و زورگویی سردمداران در این اقدام کودتاگونه بر آفتاب افکنده شد و زین پس جز با زور سرنیزه چرخ حکومتشان نخواهد چرخید و بدین سان نقاب از چهره جمهوری اسلامی و مدعای دروغین مردم سالاری اش بر افتاده است.

اگر حاکمان بقای خود را جز با کودتا نمی بینند، این انتخابات گوارای وجودشان، وگرنه، شجاعانه جام زهر بنوشند و سامانی بر امور دهند که مشت دروغ پردازان باز شود و تاریخ این سرزمین از لوث نیت شومشان پاک گردد.

 

باید اکنون پرسید سرداران رادان و احمدی مقدم و دیگر آقایان مدعی جامعه امن کجا هستند؟ آیا اقتدارشان تنها در بازداشت زنان و دختران برای تخلف های پوشش و حجاب و به منظور برای تبلیغات تلویزیونی است؟ از آنجایی که نیروهای انصار و بسیج به صورت هماهنگ و گسترده به دانشجویان حمله ور شده اند، فرماندهان سپاه و بسیج باید جوابگوی این جنایات باشند.

این جنایت عظیم در حق دانشجویان بی پناه، لکه ننگی ابدی و فراموش ناشدنی برای دولتمردان است. چنانکه راهپیمایی کاملا آرام و مسالمت آمیز شامگاه روز دوشنبه که از میدان انقلاب تهران تا میدان آزادی صورت گرفت و در آن به راستی بیش از یک میلیون نفر از معترضین به انتخابات اخیر شرکت کرده بودند، با افسارگسیختگی معدودی از اعضاء تندرو بسیج به خاک و خون کشیده شد. بعضاً شنیده شده که افراد مزبور راهپیمایان را به رگبار بسته اند و تاکنون آمار بیش ۱۰ کشته از این حادثه منتشر شده است.

در پایان دفتر تحکیم وحدت ادامه بازداشت گسترده فعالان مدنی و سیاسی، همچون کیوان صمیمی، زید آبادی، تقی رحمانی، هدی صابر، عبدالرضا تاجیک، شیوا نظرآهاری، هادی کحال زاده، سمیه توحیدلو، خانجانی و بسیاری دیگر از روزنامه نگاران و دانشجویان و کشته شدن شهروندان و دانشجویان پاک و بیگناه را به شدت محکوم کرده و اعلام می کند، خواهان مشخص شدن عاملان این جنایت وحشیانه و حامیان آنها است و تا روشن شدن تمامی ابعاد این جنایت سکوت نخواهد کرد.

دفتر تحکیم وحدت ضمن حمایت از جنبش سبز، مدنی و آرام ملت ایران به آن پیوسته و از عموم مردم و دانشجویان می خواهیم که در راهپیمایی عصر روز سه شنبه ۲۶ خرداد در میدان ولیعصر تهران حضور یافته و خواستار خونخواهی از دانشجویان شهید دانشگاه تهران گردند.   از میر حسین موسوی و مهدی کروبی نیز می خواهیم تا احقاق حقوق ملت و ابطال انتخابات از پای ننشینند.

روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت

۲۶ خرداد ۱٣٨٨