چند پزشک ایرانی که به فرانسه مسافرت کرده اند و  به دلایل امنیتی مایل نیستند نامشان فاش شود خطاب به خبرنگاران گفتند: …


شهروند ۱۲۳۷  پنجشنبه ۹ جولای  ۲۰۰۹


 

پیک نت: چند پزشک ایرانی که به فرانسه مسافرت کرده اند و  به دلایل امنیتی مایل نیستند نامشان فاش شود خطاب به خبرنگاران گفتند:

"در تهران ما شاهد ناتوان جنایت واقعی برعلیه بشریت بودیم. از همان ابتدای شروع تظاهرات ضد احمدی نژاد، بسیجی ها و نیروهای امنیتی لباس شخصی در بیمارستان ها سیاست ترور و وحشت را به وجود آوردند. آنان مجروحان را بیرحمانه مورد تعقیب قرار می دادند."

همه چیز در شنبه ۱۳ جون آغاز شد. یعنی نخستین روز اعتراضات علیه نتایج انتخابات. لباس شخصی ها و بسیجی ها خواهان دریافت فهرست بستری شدگان بیمارستان هایی شدند که در نزدیکی محل تظاهرات قرار داشت. هدف آنان تعیین هویت معترضان مجروح بود تا بتوانند آنان را در دادگاه ها به اتهام برهم زدن نظم عمومی مورد تعقیب قرار دهند.


بیش از ۹۲ کشته

به گواهی شاهدانی که با محافل پزشکی ارتباط دارند، در بیمارستان رسول اکرم که چندان از دانشگاه تهران دور نیست، در شب "دوشنبه سیاه" (15 جون)، ۳۸ تن شامل ۲۸ مجروح و ۱۰ کشته در این بیمارستان شمارش شده اند. "ما دیدیم که گلوله ها به طور افقی از قفسه سینه عبور کرده بود که به معنای آن است که از بالا شلیک شده بودند یعنی از روی بام".

براساس گزارش رسمی ۱۷ تن از ابتدای اعتراض ها کشته شده اند، اما آماری که به طور پنهانی توسط کارکنان درمانی بیمارستان های مختلف تهیه شده از کشته شدن ۹۲ تن در تهران و اطراف آن حکایت دارد. یک زن آبستن هشت ماهه نیز جزو قربانیان است.  وی که در حوالی کاخ ریاست جمهوری مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود به بیمارستان منتقل گردیده بود. حوادث وحشت انگیز دیگری هم برملا شده است. مثلا در شهریار، در حوالی پایتخت، جسد شش جوان کشف شد. به گفته یکی از پزشکان "آنان براساس جراحاتی که به گردنشان وارد شده بود کشته شده بودند. سر آنان شکافته شده بود. احتمالا برای بیرون آوردن گلوله تا آثار جنایت پاک شود."

برای پاک کردن ردپای جنایات انجام شده از پزشکان خواسته شده است که گواهی دهند که این افراد در نتیجه عمل جراحی فوت کرده اند.

در برابر مقاومت بخشی از کارکنان بیمارستان ها، اجساد سریعا به مکان های دیگر منتقل شدند. ما احتمال می دهیم که آنها به بیمارستان نظامی بقیه الله یا جایی که مردم از آن خبر ندارند منتقل شده اند. سپس تحت عنوان اهدای عضو، اجساد آنان تکه تکه شده و هرگونه آثار گلوله از بین رفته است. به والدین آنان گفته شده که اگر می خواهند جسد بستگان خود را بپذیرند باید به اهدای اعضا رضایت دهند. در آرامگاه بزرگ بهشت زهرا، مراسم تدفین تحت مراقبت شدید انجام می شود. به گفته شاهدان اعلام دلیل مرگ روی سنگ قبر ممنوع است.