در آستانه آغاز المپیک چین، سراسر دنیا  را هیجان و انتظار فرا گرفته است. در جوار کاروانهای ورزشی ممالک گوناگون، دوستداران عالم ورزش نیز روزشماری می کنند تا این رقابتهای کهن و دیدنی را در رشته های مختلف رویت و پیگیری کنند، و ورزشکاران نیز برآنند تا با تلاش و پیکار در کنار رفاقت و رقابت، هواخواهان بی شمار را به وجد آورند و فخرآفرین باشند. اما دریغ و افسوس نهضت یاوه گویان و چسبیدگان به ورزش ایران در استمرار اهداف عاری از منطق ــ که مغایر با ذات ورزش و منشور المپیک است ــ کماکان گام برمی دارند، که این خود نمادی از ناتوانی و بازی با افکار عمومی است.در آستانه آغاز المپیک چین، سراسر دنیا  را هیجان و انتظار فرا گرفته است. در جوار کاروانهای ورزشی ممالک گوناگون، دوستداران عالم ورزش نیز روزشماری می کنند تا این رقابتهای کهن و دیدنی را در رشته های مختلف رویت و پیگیری کنند، و ورزشکاران نیز برآنند تا با تلاش و پیکار در کنار رفاقت و رقابت، هواخواهان بی شمار را به وجد آورند و فخرآفرین باشند. اما دریغ و افسوس نهضت یاوه گویان و چسبیدگان به ورزش ایران در استمرار اهداف عاری از منطق ــ که مغایر با ذات ورزش و منشور المپیک است ــ کماکان گام برمی دارند، که این خود نمادی از ناتوانی و بازی با افکار عمومی است.

حدودا دو هفته پیش اغلب رسانه های درون ایران از عدم مسابقه و رقابت نماینده ایران با شناگر اسرائیل خبر می دادند که کذبی بیش نبود. رئیس بسیج ورزش کشور، سردار مجید مشایخی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: "محمود بیداریان ملی پوش شنای ایران که از رقابت با شناگر اسرائیلی امتناع کرد و با این عمل جوانمردانه شانس کسب سهمیه المپیک پکن را از دست داد، قهرمان ملت های ایران و فلسطین است"!

مشایخی خاطرنشان کرد: "بسیج ورزش کشور طبق روال سالهای گذشته در ایام ماه رمضان از ورزشکاران که در مقابل ورزشکاران اسرائیل حاضر به مسابقه نشده اند تجلیل خواهد کرد"!

بسیج ورزش ایران که گویی خبرهای ورزشی را پیگیر نمی باشد در همان برنامه اعلام می کند: "بیداریان ملی پوش شنای ایران پنجشنبه (۲۰ ماه تیر) در آخرین مسابقات شنای کسب سهمیه المپیک پکن در کرواسی در ماده ۱۰۰ متر آزاد با وجود اینکه به مرحله فینال راه یافته بود، به دلیل همگروه شدن با ورزشکاران اسرائیلی از شرکت در مسابقه این ماده انصراف داد و سهمیه المپیک پکن را از دست داد."

 و اما در راستای پرده گشایی از سناریوی مضحک یاوه گویی  و تناقضات حضرات، شنبه شب ۲۲ تیرماه در جریان پخش برنامه زنده ایستگاه ورزش (در ایران) کارشناس این برنامه گفت: "محمد بیداریان که اکنون برای به اصطلاح خودداری از مسابقات با حریف اسرائیلی تشویق هم شده است در همه بخشهای مسابقات حضور داشته و فقط برای به دست نیاوردن رکورد مناسب و حد نصاب لازم از ادامه آن بازمانده است."

کریمی (کارشناس ورزش) تصریح کرد: "برگزارکنندگان برای مشخص شدن راه یافتگان به دور نهایی دو گروه هشت نفره تشکیل داده اند که نماینده ایران در این گروه در خط یک و شناگر اسرائیلی در خط پنج رقابت کرده اند."

لازم به ذکر است که افزون بر ادعای کذب سردار مشایخی مسئول ورزش بسیج کشور، مرادی رئیس فدراسیون شنا نیز چنین یاوه ای را سر داده بود!

کریمی کارشناس ورزشی درون ایران در مصاحبه ای با رادیو جوان نیز از بیان مطالب خلاف واقع توسط مسئولان ورزشی ابراز تاسف کرد و مسابقه ندادن نماینده ایران با شناگر اسرائیلی را نادرست خواند.

گفتنی است عدم کفایت، برنامه ریزی ناصحیح و غیراصولی، بازی با افکار عمومی که نمایانگر ناکارآمدی غالب مسئولان ورزشی فدراسیونهای ورزشی ایران است، پیشه و روش مسئولان نامسئول بوده است. آنان مدتهای مدیدی است که اخبار ناموثق می دهند از جمله به بهانه های کذب فدراسیون فوتبال در راستای دیدارهای تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران در اروپا می توان اشاره کرد که آینه تمام نمای بحران و آشفتگی این فدراسیون است.

مسئولان غیرمسئول در آغاز سفر تایید می نمایند که دو تیم اسپانیایی به نام های ماربلا و مالاگا برای بازی تدارکاتی با تیم ملی ایران، آمادگی دارند و سپس اعلام می دارند چون اسپانیا قهرمان اروپا شده و تغییر در برنامه بازیهای لیگ این کشور پدید آمده، این دو باشگاه اسپانیایی از انجام یک بازی تدارکاتی نود دقیقه ای با ایران، صرف نظر کرده اند!