السلام و علیکم جناب صدراعظم

و بعد از تحیات، از این که دراین ایام فرخنده که مصادف شده با یوم الله تعطیلی سفارت فخیمه مقام عظمای ولایت، پذیرای برخی از خواص ایرانی شده اید و دست گیری از این کامیونیتی بی سرپرست را سرلوحه برنامه های خود قرار داده اید، سپاس فراوان داریم و امیدواریم حضرت که درجای ناحق نشسته و چشم خود را بر حقیقت جهان بسته، یک در این دنیا و هزار درآخرت به شما عطا نماید.

باری شنیده ایم حضرتعالی به واسطه مناعت طبعی که خاصیت بزرگان است در این هیر و ویر به یاد قوم و خویش جدید خودتان و اقوام سببی شازده پیترخان یعنی ایرانی جماعت افتاده اید و با پلوی چرب و نرم از آنان پذیرایی شایسته و بایسته به عمل آورده اید، به قول ما ایرانی ها طرف را نمک گیر کرده اید تا آنجا که چشم خود بر دوستی بی شائبه جنابعالی با آقای نتان – یاهو را بسته و باور کرده اند که جضرتعالی گفته اید: نتان – یاهو، بخواهد با ایران کل کل نماید جانب قوم و خویش پیترخان را خواهید گرفت.

جناب صدراعظم، واقعا دمت گرم. چون ما ایرانی ها “هووی” چینی را رنگ کرده به جای عروس بیابان به خلق الله قالب می کنیم، آن وقت اگر کسی بتواند ما را رنگ کند می گوییم دست مریزاد. البته پیش خودمان بماند این افراد چون نماینده جامعه ایرانی تورنتو نیستند هرچی شما بگویید باور می کنند چون هنوز خر مرادشان از پل نگذشته و فعلا در گردنه دان ولی گیر افتاده اند.

جناب وزیر اعظم، شنیده ها حاکی است که این بارِعام به خاطر رفع کدورت هایی است که سال ها بین کامیونیتی ایرانی و دولت رعیت پرور کانادا جدایی انداخته و باعث شده ما را به طور بکلی از قلم بیندازید. همین شنیده ها می گوید که مباحثات اخیر با نمایندگان انتصابی ایرانیان بیشتر حول کسب و کار و امورات دنیوی بوده چون از قرار معلوم گویا در این ملاقات فرموده اید که امیدوارم مشکل نان سنگک ایرانی ها نیز حل شده باشد. و صد البته از صدراعظم کارکشته ای مثل سرکار چنین انتظاری می رفت که اشاره ای به بربری ننمایید چون مشکل بربری بحمدالله چند سالی است مرتفع شده و از این بابت ملالی نیست.

همچنین می گویند اشاره ای هم به فراوانی جراید ایرانی کرده اید و گلایه که حالا که نشریات مجانی است چرا ارباب جراید، نشریات را نمی برند درِ خانه ی ایرانیان تحویل بدهند تا اوقات خوش عصر پنجشنبه یعنی شب جمعه را که قاعدتا باید صرف امور خیریه شود، خرج رفت و آمد دریافت این نشریات نگردد.(جناب هارپر از ما نشنیده بگیرید، ایرانی های اینجا به ویک اِند می گویند شب جمعه) همچنین روایت است که اشاره ای هم کرده اید به مشکلات دلار گران در مملکت امام زمان و خرِ  تی دی بانک را چسبیده اید و هارت و پورت نموده اید که ما رابطه سیاسی نخواستیم کی از پول و رابطه اقتصادی بدش می آید و نشان داده اید که الحق و الانصاف فرزند خلف کنسرواتیو هستید.

جناب وزیراعظم، با شناختی که از حضرتعالی داشتیم انتظاری جز این نمی رفت و به عینه مثل روز روشن بود که سرکار وقت شریف تان را صرف مشورت درباره امورات مهمی مثل سنگک و بربری و کوبیده و مشکلات بانکی خواهید کرد و ابدا از سیاست سخن نخواهید گفت چون اگر می خواستید از مسایل پیش پا افتاده ای مثل حقوق بشر و بسته شدن سفارت و تروریسم نابکار مقام ولایت سخن به میان بیاورید حتما از دسته جاتی غیر از کنگره ایرانیان دعوت به عمل می آوردید. چون خودتان بهتر می دانید که کنگره ایرانیان بارها و بارها به صراحت اعلام کرده اند که ما سیاسی نیستیم و به شاه دو گنبدان قسم خورده اند که اگر سرشان نیز برود در سیاست دخالت نخواهند کرد چرا که معتقدند سیاست پدر و مادر ندارد. حتی وقتی جنبش سبز جهان را به لرزه درآورد اینان حتی از روی کرسی های خود نیز نجنبیدند و دریغ از یک اعلانیه در حمایت از مردم ایران. و دائم  دیگران را نصیحت می کنند که دوراز شتر و آسوده بخوابید. حالا اگر در قضیه دلال محترم جمهوری اسلامی یعنی جناب محمودخان یادگاری دخالت کرده و به ملاقات ایشان رفته و یا به دولت قدرقدرت شما برای خلاصی نامبرده نامه نوشته اند به خاطر این است که وی را هموطن خود و خودی می پندارند والا تاکنون هزاران ایرانی در این درندشت مشوشی که نامش کاناداست در هلفدونی امیگریشن جناب جیسون کنی، همشیره زاده شیخ مهدوی کنی گرفتارند و کنگره ابدا به روی خود هم نمی آورد.

در خاتمه یادآور می شوم، عندالله عندالرسول دفعه بعد اگر خواستید مزه پلو خورش مرحمتی حضرتعالی با خلال دندان نیز از لای دندان های ایرانیان پاک نشود، لطفا کوبیده با یک سیخ اضافه فراموش تان نشود.

ایام به کام و مرحمت تان مستدام و رحمه الله و حرکاته