clarck

کمیته برگزاری مراسم روز جهانی کارگر- تورنتو” در رابطه با دو برنامه به مناسبت اول ماه مه ۲۰۱۴ فعالیت های

هماهنگ شده ای در سطح شهر سازمان داد. این کمیته از چند هفته قبل طی فراخوانی از عموم علاقمندان دعوت به عمل آورده بود که در تظاهرات و راهپیمایى اول ماه مه در شهر تورنتو که توسط جریانات کارگری و جنبش های ضدسرمایه داری سازمان داده شده بود شرکت نمایند. تظاهرات خیابانی روز اول مه در تورنتو طبق روال سال های اخیر توسط سازمانهای “هیچکس غیرقانونى نیست”، “جنبش اول مه” و ” ائتلاف علیه فقر در انتاریو” فراخوان داده شده بود. “کمیته برگزاری مراسم روز جهانی کارگر – تورنتو” از جمله حمایت کنندگان رسمی و فعال از این تظاهرات و اکسیون اعتراضی بود. هزاران فعال کارگری، ضدسرمایه داری و سوسیالیست در این روز در خیابان های تورنتو راهپیمایی کردند.

” کمیته برگزاری” همچنین در تاریخ سوم ماه مه ۲۰۱۴، مراسم با شکوهی به مناسبت روز جهانی کارگر در سالن تجمعات تورن هیل کامیونیتی سنتر برگزار نمود. این مراسم مورد استقبال بیش از سیصد نفر قرار گرفت. بخش اول مراسم شامل میزگرد راجع به “وضعیت طبقه کارگر در منطقه و جهان و مصافهای پیش رو” و سخنرانی جان کلارک با عنوان “مبارزه علیه ریاضت اقتصادی باید به یک جنبش ضد سرمایه داری تبدیل شود” بود. بخش دوم برنامه شامل شام، موسیقی زنده و دی جی بود

1may-partovi.

در بخش اول برنامه که توسط فرید پرتوی اداره می شد، هفت سخنران در یک میزگرد به موضوعات زیر پرداختند: رحمان نجات: “طبقه کارگر و تحزب کمونیستی”؛ احمد بابایی: “کدام اهداف و شعارها می توانند جنبش کارگری را سراسری و بمثابه یک طبقه در مقیاس جامعه در راس سایر جنبشهای توده های زحمتکش قرار دهند”؛ بابک یزدی: “تقابل طبقه کارگر و اکثریت ۹۹ درصدی با نظام سرمایه داری و رژیم جمهوری اسلامی در ایران”؛ سرگل احمد: “وضعیت طبقه کارگر عراق و ایمنی محیط کار”؛ مونا روشن: “طبقه کارگر و انقلاب کمونیستی”؛ عادل احمد: “راهکارهای رهایی طبقه کارگر در عراق”؛ آناهیتا رحمانی: “جنبش کمونیستی و مسئله زنان”.

سخنران مهمان برنامه جان کلارک، سازمانده ائتلاف علیه فقر در انتاریو و از فعالان شناخته شده و میلیتانت جنبش ضدسرمایه داری و سوسیالیستی کانادا، بود. جان کلارک در سخنرانی خود، که با استقبال و تشویق مکرر حضار روبرو شد، نه تنها بر مبارزه برای سوسیالیسم در تقابل با بربریت سرمایه داری تاکید کرد، بلکه نظام سرمایه داری در جهان امروز را اصلی ترین و فوری ترین خطر برای آینده بشریت دانست. در ارتباط با مبارزات طبقه کارگر علیه سیاست های ریاضت کشی اقتصادی، جان کلارک تاکید کرد که این مبارزات باید در اساس به یک جنبش عظیم علیه سیستم سرمایه داری و مناسبات ظالمانه آن تبدیل شوند.

این مراسم و جشن اول ماه مه همچنین شامل ارائه قطعه ای ادبی از حسین افصحی، موسیقی زنده توسط شهروز و دی جی توسط آرشاک بود. قسمت دوم مراسم همراه با دست افشانی و پایکوبی تا پاسی از نیمه شب ادامه یافت.

تلاش های ارزنده فوق، از جمله شرکت هماهنگ در راهپیمایی روز جهانی کارگر در اول مه و برگزاری مراسم و جشن روز کارگر در سوم ماه مه، با حمایت و یاری سازمان ها و احزاب زیر امکان پذیر گردید. جدا از هرگونه کمبود و نقصان، “کمیته برگزاری” ابتکارات و فعالیت های فوق را بسیار موفقیت آمیز ارزیابی نموده و امیدوار به تداوم تلاشهای مشابه در آینده می باشد. “کمیته برگزاری” بدینوسیله از تمامی حامیان، سایتها و نشریاتی که آگهی های تظاهرات و مراسم را درج نمودند نهایت قدردانی را به عمل می آورد. عکسها و فیلم های تظاهرات اول مه و مراسم سوم مه در سایتها موجود هستند.

کمیته برگزاری مراسم روز جهانی کارگر – تورنتو
۱۳ مه ۲۰۱۴
komittabargozari@gmail.com

حمایت کنندگان به ترتیب حروف الفبا:
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران- واحد کانادا
اتحاد چپ ایرانیان در خارج از کشور- واحد تورنتو
تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران – کانادا
حزب کمونیست کارگری ایران- واحد کانادا
حزب کمونیست کارگری ایران (حکمتیست) – واحد کانادا
حزب کمونیست کارگری چپ عراق – واحد کانادا
حزب کمونیست کارگری عراق – واحد کانادا
شورای پشتیبانی از مبارزات مردم در ایران (تورنتو-کانادا)
فعالین حزب کمونیست ایران (م ل م) – کانادا