لیلا مجتهدی

  پنجشنبه اول اپریل ۲۰۱۰ بنیاد پریا در مراسمی با حضور دکتر رضا مریدی نماینده ی لیبرال پارلمان انتاریو و پیتر شرمن نماینده ی محافظه کار مجلس انتاریو کمک های مالی بلاعوض خود را دریافت کرد. این کمک های بلاعوض به مبلغ ۲۲۵ هزار دلار برای سه سال از طرف The Ontario Trillium Foundation  برای مصرف در امور جاری و اداری بنیاد پریا، و ۲۴۸۰۰ دلار از طرف New Horizon for Seniors  برای یک سال و به منظور کمک به برنامه های آموزشی سالمندان منظور شده اند.

مارال مسعودی منشی بنیاد پریا ضمن معرفی این بنیاد، از فعالیت های بنیاد در محل کنونی گزارشی همراه با اسلاید شو ارائه داد. مهندس احمد تبریزی، بنیانگزار و رئیس هیئت مدیره ی بنیاد پریا  نیز ضمن خوش آمد گویی به مهمانان از دریافت این کمک ها ابراز خرسندی کرد و گفت: “دریافت این کمک های مالی بعد از هفت سال تلاش برای من و همکارانم در بنیاد پریا موفقیت بزرگی است و ما موفقیت امروزمان را مدیون حمایت های بی دریغ جامعه ی ایرانی می دانیم که با اهدای کمک های مالی خود به ما توان دادند، بویژه Liberty Development  که در ۲۶ ماه گذشته این مکان وسیع را به طور رایگان در اختیار بنیاد پریا قرار داده است. ما کار را شروع کردیم و توسعه دادیم و سپس به دنبال حمایت های دولتی رفتیم. پیشبرد اهداف  و ارائه خدماتمان تا این زمان روی دوش افراد جامعه ایرانی بود، اما از این پس از طرف دولت نیز حمایت خواهد شد.”

او همچنین از تمام کسانی که در این مدت به صورت داوطلبانه با بنیاد پریا همکاری کرده اند تشکر کرد.

  بنیاد در زمینه های مختلف برای سه گروه سنی نوجوانان، بزرگسالان و سالمندان برنامه هایی تدارک دیده است. جلساتی برای تازه واردان، جلساتی درباره ی مسائل بهداشتی و پزشکی، تغذیه، دایر کردن کلاس های آموزشی نظیر زبان، ریاضیات، کامپیوتر، نقاشی، موسیقی، رقص، اروبیک و یوگا، کلاس های تعلیمی و مسابقات ورزشی چون پینگ پنگ، شطرنج، تخته نرد، اسکی، فوتبال و … و برنامه های تفریحی و هنری نظیر پیک نیک های جمعی، پیاده روی، صرف شام، سینماکلوب، کنسرت و … برگزاری سخنرانی، گردهمایی،  بازار نوروزی، جشن و … از جمله فعالیت های بنیاد پریا در این ۲۶ ماه  بوده است.

مهندس تبریزی از حمایت و راهنمایی های  دکتر رضا مریدی نماینده ی ریچموند هیل،  از آقای پیترشرمن نماینده تورن هیل و نیز از مطبوعات و رسانه های فارسی زبان تورنتو تشکر کرد و از دکتر مریدی دعوت کرد که سخنانی در مورد بنیاد پریا ارائه دهد.

دکتر مریدی سرویس ها، فعالیت ها و تمام تلاش های دست اندرکاران بنیاد پریا را برای جامعه ی ایرانی تورنتو با ارزش و ضروری  خواند و از این موفقیت ابراز خوشحالی کرد. او گفت: همه ساله هزاران ایرانی به کانادا مهاجرت می کنند که حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد آنان در منطقه ی تورنتو ساکن می شوند و به چنین سرویس هایی احتیاج دارند.

نوبت به پیتر شرمن رسید، او ضمن ابراز شادمانی از وجود پرشمار ایرانی ها در حوزه ی انتخاباتی اش گفت: از این که ایرانی ها نماینده محبوبی مثل دکتر مریدی که دوست من هم هست، در پارلمان انتاریو دارند خوشحالم. من همیشه رابطه بسیار خوبی با جامعه ایرانیان داشته ام و معمولاً در برنامه هایشان شرکت می کنم و به عنوان یک نماینده حاضر به هر نوع همکاری با بنیاد پریا هستم.

 آخرین بخش برنامه تحویل چک “بنیاد انتاریو تریلیوم” به بنیاد پریا بود که خانم مروات راشوان یکی از اعضای هیئت مدیره ی این سازمان، این امر را به عهده داشت. او گفت: خدماتی که در این مدت بنیاد پریا به جامعه ی ایرانی ارائه داده، ما را واقعاً تحت تأثیر قرار داد. باعث خوشحالی من است که چک ۲۲۵ هزار دلاری را به بنیاد پریا تقدیم کنم و امیدوارم این آغازی باشد برای همکاری بیشتر بنیاد ما و جامعه ی ایرانی.  

شهروند این موفقیت را به بنیاد پریا تبریک می گوید و در راه خدمت به جامعه ی ایرانی توان بیشتری برای آنها آرزو دارد.