Mohammad-Rahimian

مغز مرکز کنترل بدن است و تفکرات، حافظه، گفتار و حرکات را کنترل می کند. مغز عملکرد بسیاری از اعضای بدن را تنظیم می کند. زمانی که مغز سالم باشد سریع و به صورت خودکار کار می کند و زمانی که مشکلات بروز می کند نتایج آن ممکن است مخرب باشد. التهاب در مغز می تواند منجر به مشکلاتی مثل از دست دادن دید، ضعف و بیحالی و رخوت شود. از بین رفتن سلول های مغزی که در صورت سکته مغزی اتفاق می افتد می تواند بر توانایی درست فکر کردن شما تاثیر بگذارد. تومور مغزی نیز به اعصاب فشار آورده و بر عملکرد مغز تاثیر می گذارد. برخی بیماری های مغزی ارثی است و ما نمی دانیم چه چیزهایی منجر به بیماری های مغزی مثل بیماری آلزایمر می شوند.

نشانه های بیماری های مغزی بسیار متفاوت بوده و بستگی به مشکل خاص آن مورد دارد. در یک مورد، آسیب دائمی می باشد و در مورد دیگر معالجاتی نظیر جراحی، داروها یا درمان جسمانی می تواند منبع مشکل را درمان کرده یا نشانه ها را بهبود ببخشد. بر اساس یک تحقیق جدید، استفاده طولانی مدت از ماری جوانا می تواند منجر به تغییراتی در عملکرد و ساختار مغز شود .

ماری جوآنا ترکیبی از برگ های خشک ِخرد شده سبز، قهوه ایی یا خاکستری از گیاه ماری جوانا است.

ماری جوانا می تواند مشکلاتی برای حافظه، رفتار و یادگیری به وجود آورد. کشیدن آن می تواند مشکلاتی مثل سرفه کردن و مشکلات تنفسی، مانند کشیدن سیگار را به وجود آورد. برخی افراد بعد از استفاده طولانی مدت ماری جوانا، معتاد می شوند و احتمال اعتیاد در صورت مصرف هر روزه آن و یا شروع مصرف از دوران نوجوانی، بیشتر است .

برخی ایالتها در امریکا “ماری جوانای پزشکی” را برای راحت شدن از برخی مشکلات سلامت، پذیرفته اند. ماری جوانا یک داروی پذیرفته شده FDA نیست. THCکه ترکیبات فعال درون ماری جوانا است به عنوان از بین برنده حالت تهوع ناشی از شیمی درمانی سرطان پذیرفته شده و همچنین باعث تحریک اشتها در هنگام از دست دادن وزن شدیدِ ناشی از ایدز می شود. دانشمندان در حال انجام تحقیقات بیشتر در مورد ترکیبات درون ماری جوانا هستند.

محققان ۴۸ مصرف کننده بزرگسال ماری جوانا را که به طور متوسط روزانه ۳ بار از این مخدر استفاده می کردند را استخدام کردند. آنها همچنین ۶۲ نفر که ماری جوانا استفاده نمی کردند و سن و جنسشان مانند افراد قبلی بود را در این تحقیق قرار دادند. از همه شرکت کنندگان اسکن MRIگرفته شد. از تکنیک های ترکیبی MRI برای بررسی مشخصات مغز متفاوت استفاده شد. نتیجه چه بود؟ استفاده کنندگان دائمی ماری جوانا دارای حجم مغزی کوچکتری در لایه ی جلوی مغز که ناحیه مربوط به اعتیاد است، بودند. آنها همچنین اتصالات مغزی شان افزایش یافته بود. هر چقدر زودتر فرد شروع به مصرف ماری جوانا کند اتصالات عملکردی و ساختاری مغزش بزرگتر می شود.

از نکات مهم بیمه بیماری های سخت این است که فرد بیمه شده برای دریافت پوشش بیمه ملزم به ارائه اسناد هزینه های درمانی اش نیست، بلکه تنها تایید گزارش بیماری وی به شرکت بیمه کافی است. اگر به آمار روزافزون بیماری ها نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که علیرغم اجباری نبودن این بیمه از طرف دولت، درجه اهمیت و ضرورت داشتن این بیمه نه تنها کمتر از بیمه های اجباری نیست، بلکه بیشتر از آن است. بی شک قبول دارید که هیچکس از لحظه بعد خود خبر ندارد. اینک که سلامت هستیم فکر کنیم که در صورت دچار شدن به بیماری سخت، چگونه با هزینه های سرسام آور زندگی و درمان مواجه شویم.

ترجمه و اقتباس ازHealth News

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند.

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل   news@insufin.com مطرح کنید.

به وب لاگ ما سر بزنید www.cover4u.ca

www.youtube.com/sherkatbimeh

https:www.facebook.com/Insufin

*محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت :۲۰۶۵۸۱۷ است.