Mohammad-Rahimian 

۸ می روز جهانی تالاسمی است. بیماری که افراد زیادی در دنیا با آن دست و پنجه نرم می کنند. باید گفت، اینکه بدانیم واقعن بیماریم یا خیر، کار راحتی نیست. برخی افراد ممکن است علامت خاصی نداشته و سالم باشند، ولی در کل، احساس خوبی از نظر سلامتی نداشته باشند. برخی دیگر ممکن است احساس کنند که سالم هستند و هیچ مشکلی ندارند، اما شاید مبتلا به فشار خون بالا باشند که خود در نهایت، می‌تواند سبب حملات قلبی و سکته شود. پزشکان در تعریف بیماری گفته اند که هر نوع وضعیت غیر عادی در جسم یا روان است که سبب بروز ناراحتی، عملکرد بد و یا نگرانی خود فرد مبتلا یا اطرافیان او می‌شود.

یکی از عمومی ترین ناراحتی های خونی در وهله اول کم خونی است. از دیگر انواع این بیماری لوسمی، هموفیلی و تالاسمی است. در لوسمی تعداد گلبول های سفید، به طور مداوم افزایش می یابد. در هموفیلی یکی از عواملی که در انعقاد خون نقش دارند دچار فقدان می شود و تالاسمی نیز نوعی کم خونی ارثی است که در آن تولید هموگلوبین اختلال به وجود آمده است و گلبول های سفید خون به دلایل زیادی می توانند کاهش یابند. برطبق نظر پزشکان، این کاهش می تواند مربوط به بیماری مغز استخوان، سرطان خون، اختلالات مادرزادی، عفونت ها، ایدز، آنفولانزا، اثر جانبی داروها، کمبود مواد معدنی، کمبود ویتامین، پرکاری تیروئید، بیماری های انگلی و یا تخریب زودرس سلول های خونی توسط طحال باشد.

ابتلا به این بیماری مانند بسیاری دیگر، علامت قرار گرفتن در وضعیت درمانی نسبتا طولانی است. ما نمی توانیم همان طول معالجه ای را توقع داشته باشیم که از سرماخوردگی داریم. خوشبختانه پیشرفت علم امروز، راه به بن بست رسیدن درمان را تقریبن بسته و شخص مبتلا می تواند بنا به وسعت بیماری اش به سمت سلامتی قدم بردارد، اما همانطور که بارها اشاره شد برخی از بیماری ها نیاز به استراحت، پول کافی و فکری آسوده دارند. بیماری های خونی نیز همین گونه هستند. در این شرایط بیمار باید از فضای استرس زا دور شده و با آرامش و بدون نگرانی بابت تعهدات مالی اش به معالجه ادامه دهد. بیمه بیماری های سخت یکی از بهترین بیمه هایی است که در این زمان می تواند شرایط یاد شده را به وجود آورد. هر یک از ما می توانیم بدون نگرانی از قسمت مالی دوران معالجه و با آرامش خاطر از پرداخت هزینه های ثابتمان در برخورد با بیماری هایی از این دست که روز به روز به تعداد و انواعش افزوده می شود بپردازیم.

یک بیمه سنجیده و کارآمد می تواند از بیماری تا سلامتی، ضمن پوشش، آرامش خاطر را برایمان به ارمغان آورد.

دلایل تاکید بیمه بر اخذ آن، حفظ ثبات زندگی اشخاص در مواجهه با هر رویداد پیش بینی نشده است. یکی از موارد خوب بیمه را می توان بیمه ناتوانی جسمی قلمداد کرد. هر یک از ما به دفعات در طول زندگی ممکن است در معرض اتفاقی قرار گیریم که در آن نیازمند کمک کسی شویم.

در این خصوص پیشنهاد می شود با توجه به سطح توان مالیمان بیمه هایی نظیر بیمه بیمارهای سخت اختیارکنیم، این بیمه به صورت های مختلف می تواند تا سقف ۲.۰۰۰.۰۰۰ دلار معاف از مالیات را پوشش دهد. مبلغ قرارداد در صورت تشخیص به بیماری توسط پزشک، از طرف شرکت بیمه، به فرد بیمه شده پرداخت خواهد شد. این بیمه به دوره زمان های متفاوت نظیر قرارداد سالانه ـ ۵ ساله، ۱۰ ساله، ۲۰ ساله و تمام عمر قابل اختیار است. و حتا با برگشت پول در صورت عدم بیماری به بیمه شده پرداخت می شود. بیمه بیماری های سخت از کودک تا بزرگسال را در بر می گیرد.

اقتباس : tebyan.netو cover4u.ca

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند.

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل   news@insufin.com   مطرح کنید.

به وب لاگ ما سر بزنید www.cover4u.ca

www.youtube.com/sherkatbimeh

https:www.facebook.com/Insufin

*محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت :۲۰۶۵۸۱۷ است.