بیماری آلزایمر به آهستگی اتفاق می افتد. در ابتدا بخش هایی از مغز را که تفکر، حافظه و زبان را کنترل می کند، درگیر می کند. افراد دارای بیماری آلزایمر در یادآوری چیزهایی که اخیرا اتفاق افتاده و نام افرادی که می شناسند، مشکل دارند. یک مشکل مرتبط با آن، Mild cognitive impairment (MCI) منجر به مشکلات حافظه بیشتر از معمول برای افراد در همین سنین می شود. بیشتر افراد، اما نه همه افرادی که دارای MCIهستند مبتلا به آلزایمر می شوند.old-lady

نشانه های آلزایمر در طول زمان بدتر می شود. ممکن است افراد خانواده را به خاطر نیاورده یا در صحبت کردن، خواندن و نوشتن مشکل داشته باشند. آنها ممکن است چگونه مسواک زدن یا شانه کردن مو را فراموش کنند. کم کم عصبی و پرخاشگر می شوند یا از خانه خارج شده و در خیابان سرگردان می شوند. در نهایت، به مراقبت تمام وقت نیاز پیدا می کنند و این می تواند منجر به استرس بیشتر برای افراد خانواده که از آنها مراقبت می کنند، شود.

آلزایمر معمولا پس از ۶۰ سالگی شروع می شود. احتمال آن با بالا رفتن سن بیشتر می شود. احتمال ابتلا برای فردی که در خانواده اش این بیماری وجود داشته، بالاتر است.

این بیماری هیچ درمانی ندارد. اگر چه برخی داروها ممکن است از افزایش نشانه های بیماری برای یک زمان محدود جلوگیری کنند.

آیا برای شما دشوار است که در طول شب بخوابید؟ آیا زمانی که از خواب بیدار می شوید احساس خستگی یا خواب آلودگی می کنید حتا زمانی که به اندازه کافی خوابیده اید؟ شما ممکن است اختلال خواب داشته باشید که متداول ترین آنها عبارتند از :

  • بی خوابی ـ دشواری در خوابیدن
  • قطع و وصل تنفس در هنگام خواب ـ اختلال در تنفس در هنگام خواب
  • سندرم بی قراری پاها ـ حس سوزش و خارش در پاها
  • میل شدید به خواب ـ حمله های خواب در طول روز

کابوس، خواب های وحشتناک، در خواب راه رفتن، صحبت در خواب، تکان های سر، خیس کردن رختخواب و دندان قروچه همه انواع مشکلات خواب هستند که اختلالات سیستم عصبی در هنگام خواب نامیده می شوند. برای بیشتر اختلالات خواب درمان هایی هست و برخی اوقات تنها داشتن عادت های خواب منظم می تواند کمک کند.

بیماری آلزایمر یک نوع متداول از جنون در بین افراد مسن است. جنون یک اختلال مغزی است که شدیدا بر توانایی فرد برای انجام کارهای روزمره تاثیر می گذارد.

ترجمه و اقتباس :

MONDAY, June 1, 2015 (HealthDay News)

www.cover4u.ca

در این خصوص پیشنهاد می شود با توجه به سطح توان مالیمان بیمه هایی نظیر بیمه بیمارهای سخت اختیارکنیم. این بیمه به صورت های مختلف می تواند تا سقف ۲.۰۰۰.۰۰۰ دلار معاف از مالیات را پوشش دهد. مبلغ قرارداد در صورت تشخیص به بیماری توسط پزشک، از طرف شرکت بیمه، به فرد بیمه شده پرداخت خواهد شد. این بیمه برای دوره های متفاوت نظیر قرارداد سالانه، ۵ ساله، ۱۰ ساله، ۲۰ ساله و تمام عمر قابل اختیار است. و حتا با برگشت پول در صورت عدم بیماری به بیمه شده پرداخت می شود. بیمه بیماری های سخت از کودک تا بزرگسال را در بر می گیرد.

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند.

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل   news@insufin.com   مطرح کنید.

به وب لاگ ما سر بزنید www.cover4u.ca

www.youtube.com/sherkatbimeh

https:www.facebook.com/Insufin

 

*محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت :۲۰۶۵۸۱۷ است.