Mohammad-Rahimian

روز ۱۴نوامبر، روز جهانی بیماری قند، برای اولین بار در سال ۱۹۹۱توسط سازمان بین المللی دیابت و بهداشت جهانی برای اعلام خطر بیماری دیابت در سرتاسر جهان معرفی شد.

هر ساله روز جهانی دیابت با موضوعات و مقالاتی در رابطه با دیابت برگزار می شود. این موضوعات و مقالات شامل دیابت، حقوق بشر افراد دیابت، روش زندگی افراد دیابتی، دیابت در بچه ها و بزرگسالان چاق، اشکالات بیماری قند و آسیب پذیری های دیابت استsuger.

امروزه میلیون ‏ها نفر از این بیماری رنج می‌برند و این در حالی است که بررسی‏ ها نشان داده ‌اند سن ابتلا به این بیماری روزبه‌روز در حال کاهش است.

محققان سلامت عمومی باور دارند که بیماری های ناشی از قند (دیابت، چاقی مفرط، علائم متغیر و باقی آنها) منجر به افزایش تعداد ملاقات با پزشک، بستری شدن های طولانی تر و متناوب تر، مصرف داروی بیشتر و مراقبت های سر پایی می شود که تمامی اینها تقاضا برای سیستم سلامت را افزایش خواهد داد. به عنوان مثال، آژانس سلامت کانادا تخمین می زند که داشتن دیابت احتمال بستری شدن یک فرد را سه برابر می کند.

این مشکلات همچنین می تواند بر موقعیت مالی افراد و وابستگان به آنها تاثیر بگذارد برای اینکه نهایتا عوارض جانبی منجر به کاهش بازدهی، غیبت از کار و حتی مرخصی پزشکی و مراقبت های ویژه و سایر هزینه ها می شود.

 

جواب چیست؟

بر اساس سازمان سلامت جهانی(WHO) قند (چیزی که به محصولات اضافه می شود یا به صورت طبیعی در عسل، شربت، آب میوه ها یا میوه ها وجود دارد) نباید بیش از ۱۰% از کالری روزانه ما باشد. آن سازمان همچنین تصریح می کند که محدود کردن آن به ۵% سریعا به کاهش تاثیرات قند بر سیستم سلامت عمومی کمک می کند.

آیا آسان است؟ خیلی مطمئن نباشید، ۵% که تقریبا ۶ قاشق چایخوری به صورت روزانه است. یک قوطی نوشیدنی به تنهایی این مقدار قند دارد. گلوکز، دکستروز، فراکتوز، مالتوز و ساکاروز تعدادی از نام هایی هستند که روی برچسب مواد غذایی استفاده می شود و قند موجود در غذا را نشان می دهد.

واما از نقطه نظر مالی؟ ما احتمالا باید همان جانب احتیاطی را در نظر بگیرم که برای هرگونه احتمال خطر سلامت دیگر. حال سئوال این است که در صورتی که بیماری بر توانایی ادامه زندگی ما تاثیر گذاشت چگونه به زندگی ادامه دهیم؟

این چیزی است که شما باید در موردش در حین نوشیدن یک فنجان قهوه ـ بدون شکر ـ فکر کنید.

بیمه بیماری های سخت می تواند از ۲۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰.۰۰۰ دلار معاف از مالیات، پوشش در اختیار متقاضی قرار دهد. برای هر یک از ما چنین شرایطی ممکن است پیش آید بیمه در این خصوص موجب می شود از نظر مالی پوشش مناسب داشته باشیم و از پس هزینه های مالی و تعهدات بر آییم.

ترجمه و منابع: سازمان بهداشت جهانی www.cover4u.ca

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند.

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل   news@insufin.com مطرح کنید.

به وب لاگ ما سر بزنید www.cover4u.ca

www.youtube.com/sherkatbimeh

https:www.facebook.com/Insufin

* محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت :۲۰۶۵۸۱۷ است.