هر ساله بالغ بر ۱۳۰۰۰۰ دانشجو از سراسر جهان برای تحصیل وارد کانادا می شوند. اکثر دانشجویان بین المللی نیاز به اجازه تحصیل در کانادا دارند. مجوز تحصیل، سندی است که از سوی اداره مهاجرت کانادا صادر می شود و بنابر آن دانشجو می تواند در مدت محدود و معمولا در دانشکده ای مشخص با برنامه ای تنظیم شده در کانادا اقامت داشته و تحصیل نماید، به این شرط که کانادایی و یا شهروند کانادا نباشد، و از طرفی دیگر واجد شرایط اخذ کارت درمانی استانی و یا دولتی نباشد.

برای دانشجویان، بیمه دانشجویی و تحصیلی، خانواده دانشجو را (همسر و فرزندان)، به شرط پرداخت حق بیمه، مورد پوشش قرار می دهد.

از ویژگی های خوب این بیمه نامه، پوشش کلی تا سقف دو میلیون دلار و پرداخت ۱۰۰ درصد هزینه های فوق تا سقف تعیین شده و بدون مبلغ کسرشدنی Deductible  است، که با توجه به هزینه های سنگین بیمارستانی و جراحی،  در خصوص موارد اضطراری، تصادف، بیماری و یا حتی آزمایش و معاینه سالانه قابل پرداخت خواهد بود.

students

از موارد قابل پوشش بیمه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

پوشش جهت بیمارستان تا سقف ۶۰ روز برای هر بیماری و یا تصادف در اتاق نیمه خصوصی

پوشش پزشک و درمان سرپایی

پوشش دارو تا سقف ۱۰.۰۰۰ دلار

پوشش دندانپزشکی

پوشش پرستار خصوصی تا ۶۰ روز به ازای هر بیماری  و یا تصادف

پوشش وسایل پزشکی و بیمارستانی

پوشش ۱۴ روزه فرصت مطالعاتی، خارج از استان و همچنین در امریکا

پوشش آمبولانس زمینی و هوایی در صورت نیاز

پوشش در صورت تصادف، قطع عضو، فوت و یا برگشت دادن متوفی

پوشش دوران زایمان Maternity

پوشش بیمه در این بخش تا سقف ۱۰۰۰ دلار برای دوران بارداری و یا پوشش هزینه های عواقب و عوارض دوران بارداری را شامل می شود.

لازم به ذکر است هزینه وضع حمل (زایمان) شامل نمی شود. در صورتی که شخص بیمه شده داوطلبانه موجب تعلیق و یا انقطاع بارداری شود، بیمه پوشش را شامل نخواهد شد.

بیمه در صورتی که فرد پس از خرید بیمه نامه باردار شود، پوشش دوران بارداری را شامل خواهد شد.

از دیگر پوشش های مهم و قابل توجه بیمه می توان به پوشش چشم پزشکی  اشاره کرد.

در این صورت تا سقف ۱۰۰ دلار برای معاینه و آزمایش چشم توسط اپتومتریست چشم و یا متخصص چشم (Ophthalmologist) پرداخت خواهد شد.

قابل ذکر است که بیمه شده می بایست بیمه نامه ای با حداقل ۱۸۰ روز خریداری نماید تا بتواند از پوشش فوق برخوردار شود.

پوشش دیگر بیمه استفاده از خدمات روانشناس (Psychologist) است که در این خصوص تا سقف ۵۰۰ دلار مورد پوشش بیمه است.

www.cover4u.ca

از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود. پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل مطرح کنید.

news@insufin.com

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱ جوابگوی سوالات شما عزیزان می باشد. از شما علاقمندان رادیو و تلویزیون دعوت می شود بیننده برنامه ما در سراسر دنیا از کانال تصویر ایران دوشنبه ها ساعت ۶:۳۰ عصر به وقت تورنتو باشید.

از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید

  www.insufin.com

www.facebook.com/Insufin

*محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو انجمن رسمیAdvocis  به شماره ثبت: ۲۰۶۵۸۱۷ مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا است.