هزینه تحصیلات در مقاطع بالاتر در کانادا در حال افزایش است و بسیاری از متقاضیان سعی دارند محاسبه کنند که چه راه هایی برای کمک به پرداخت هزینه های پیش رو وجود دارد. برنامه هایی شامل کمک دولت، بیمه عمر و حتی دانش و اطلاعات مالی همگی به عنوان راه هایی برای افزایش کمک برای پرداخت این هزینه ها هستند.

یک مشکل بزرگ برای عامه مردم این است که بسیاری از مردم مطمئن نیستند که چگونه پول یا پس انداز برای تحصیلات فرزندانشان را مدیریت کنند. همچنین بسیاری از فرزندان ارزش پول یا اینکه چگونه برای آن کار کنند و چگونه آن را پس انداز کنند، نمی دانند.

 هزینه تحصیلات مقاطع بالاتر در این روزها چقدر است؟ دولت فدرال می گوید دانشجویانی که تمام وقت به کالج یا دانشگاه می روند باید انتظار پرداخت هزینه ها را داشته باشند. به این هزینه ها، هزینه کتاب،  لوازم تحصیل، حمل و نقل، هزینه مسکن دانشجویی و سایر هزینه ها را اضافه کنید.

دانشجویان تمام وقت در کانادا به طور متوسط در   ۲۰۱۵ ، بیش از ۶۶۰۰۰دلار برای برنامه ۴ ساله تحصیلات مقاطع بالا پرداخته اند.

والدین چگونه باید کمک کنند؟

یکی از راه های سنتی که بسیاری از والدین برای فرستادن فرزندانشان به مقاطع بالاتر انجام می دهند  از طریق  tax-sheltered RESPs می باشد. ما نند سرمایه گذاری پس انداز تحصیلی و همچنین محصول دیگری که می تواند به دانشجویان برای پرداخت هزینه تحصیلاتشان و یا برای پرداخت خانه یا بخشی از برنامه بازنشستگی کمک کند، مشارکت کردن در مدلی از  بیمه عمر کامل می باشد.

شخص دارنده این بیمه همچنین در سود شرکت بیمه شریک است. به دلیل اینکه این یک بیمه مشارکتی است، اگر بیمه پیش از یک سالگی کودک خریداری شده باشد در زمانی که ۲۱ ساله شد، بیمه به صورت کامل پرداخت خواهد شد و دیگر به پرداخت حق بیمه نیازی نیست. در آن زمان، استفاده از میانگین بالا، Cash value سرمایه موجود برنامه با یک بیمه عمر life insurance value خواهد بود و این زمانی است که مبالغ  سرمایه موجود می تواند به جهت اهداف تحصیلی در دسترس باشد.

اقتباس   www.cover4u.ca

از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن درجهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل مطرح کنید.

news@insufin.com

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱ جوابگوی سوالات شما عزیزان می باشد. از شما علاقمندان رادیو و تلویزیون دعوت می شود بیننده برنامه ما در سراسر دنیا از کانال تصویر ایران دوشنبه ها ساعت ۶:۳۰ عصر به وقت تورنتو باشید.

از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید:

   www.insufin.com

   www.facebook.com/Insufin