به طور معمول در  بیمه مسافرتی  خسارات یا هزینه های پیش آمده مستقیم یا غیر مستقیم بنا به مفاد بیمه نامه پرداخت می شود ولی در هر بیمه نامه ای از جمله بیمه های مسافرتی تبصره هایی وجود دارد که کل یا بخشی از آن را، پوشش نمی دهد در صورتی که:

۱ـ جایگزینی یک نسخه موجود، چه به دلیل خسارت، تجدید یا نامناسب بودن یا خرید دارو (شامل ویتامین ها) که معمولن بدون نسخه در دسترس است یا چیزهایی که قانونا در کانادا مورد پذیرش نیست یا چیزهایی که در مواقع اورژانس مورد نیاز نیست.

۲ـ مواردی نظیر چکاپ در حالت نرمال، بستری شدن در حالت نرمال، آزمایشات سالانه، و یا آزمایشات به دلیل بررسی در حالت نرمال و خارج از حالت اضطراری و اورژانس و همچنین مراقبت های خانگی برای شرایط مزمن خارج از حالت اورژانس، آزمایش های تشخیصی، ترک اعتیاد یا درمان های مرتبط با مواد مخدر، سوء مصرف الکل یا هرگونه مواد دیگر .

۳ـ قبول نکردن هرگونه درمان دارویی تجویز شده (چنانچه توسط بیمه کننده تعیین شده باشد) یا عدم اجرای دستور العمل های پزشک معالج .

۴ـ درمان یک بیماری یا جراحت پس از اینکه دوران اورژانسی آن به اتمام رسیده است (چنانچه توسط بیمه کننده تعیین شده باشد) .

۵ـ درمان، جراحی، دارو، خدمات یا موادی که برای مداوای درد و رنج پیش آمده مورد نیاز نیست یا اگر انتخاب کنید که در خارج از کشور مبدا فراهم شود در صورتی  که شواهد پزشکی نشان می دهد که شما می توانید به کشور مبدا بازگشته و چنین درمانی را دریافت کنید. تاخیر در دریافت درمان در کشور مبدا هیچ ارتباطی در درخواست این تبصره ندارد.

۶ـ Cardiac Catheterization ، آنژیو گرافی و جراحی رگ های خونی شامل هر آزمایش تشخیصی مرتبط مگر اینکه از قبل برای انجام، مورد پذیرش شرکت بیمه قرارگرفته باشد و یا در شرایط حاد که چنین جراحی براساس اورژانسی بودن سریعا به محض پذیرش بیمارستان انجام شود.

۷ـ MRI ، اسکن CAT، سونوگرافی، بافت برداری مگر اینکه مورد پذیرش شرکت بیمه بوده باشد.

سفر در حالی که نامی شاد و خاطره انگیز در خود نهفته دارد می تواند با بی دقتی به تراژدی دردناکی مبدل گردد. بیمه مسافرتی تان را از بروکر با تجربه و متخصص اخذ کنید و دقیقن بدانید بیمه تان در زمان مطالبه پول چگونه خواهد بود.

اقتباس   www.cover4u.ca و travel.gc.ca

از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن درجهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل مطرح کنید.

news@insufin.com

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱ جوابگوی سوالات شما عزیزان می باشد. از شما علاقمندان رادیو و تلویزیون دعوت می شود بیننده برنامه ما در سراسر دنیا از کانال تصویر ایران دوشنبه ها ساعت ۶:۳۰ عصر به وقت تورنتو باشید.

از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید:

www.insufin.com

www.facebook.com/Insufin