* اگر قصد مسافرت در زمان بارداری دارید – بویژه با هواپیما – قبل از حرکت حتما پزشک تان را ملاقات کنید.

* مطمئن شوید که بیمه درمانی شما و همچنین  شرایط مربوط به بارداری، پیش از زایمان، تولد و مراقبت های نوزاد، چه چیزهایی را  پوشش می دهد و محدوده پوشش چیست؟

* قوانین پرواز برای زنان باردار را پیش از رزرو کردن بررسی کنید. در کانادا، خطوط هوایی به شما اجازه پرواز تا ۳۵ امین هفته بارداری را خواهند داد، به شرط  آنکه سلامت باشید و هیچ سابقه زایمان زودهنگام نداشته باشید. قوانین در خارج از کشور متفاوت است و شما ممکن است به نامه ای از پزشک تان که وضعیت بارداری شما را توضیح داده است، نیاز داشته باشید.

* یک صندلی راهرو را بگیرید که از جایتان بلند شده، قدم بزنید و مرتبن پاهایتان را در طی پروازهای طولانی مدت بکشید. احتمال بالای لخته شدن خون در زنان باردار وجود دارد.

* برای پیش گیری از بی آبی در نتیجه کمبود رطوبت در هواپیما، آب زیاد بنوشید.

* در طی سفر جهت رفع خستگی استراحت کنید.

* در صورت امکان از مناطقی که  احتمال مالاریا است دوری کنید حتا اگر داروهای ضد مالاریا مصرف کرده اید. بویژه  زنان باردار که ممکن است این بیماری تاثیر بدتری روی آنها داشته باشد و آسیب پذیرتر هستند.

* از ید برای تمیز کردن آب استفاده نکنید. ید می تواند بر غدد جنین لطمه بزند.

* از رفتن به ارتفاعات بالا بپرهیزید زیرا ممکن است  اکسیژن کافی به جنین بویژه در طی دوره سه ماه اول نرسد.

* اگر قصد زایمان در خارج از کانادا را دارید در صورت امکان،  پیش از عزیمت یک بیمارستان محلی که مطابق با استانداردهای کانادا است بیابید. مقدار زیادی پوشک بچه به همراه داشته باشید، زیرا ممکن است در کشور مقصد در دسترس نباشد. اگر قصد شیر دادن به نوزاد را دارید به مانند زنان محلی که ممکن است کشور به کشور متفاوت باشد، رفتار کنید. در صورت تردید، در محلی خصوصی به نوزادتان شیر دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهروند شدن  نوزادانی که در خارج از کانادا با والدین کانادایی به دنیا می آیند، سوالات رایج را در birth abroad ببینید.

بیمه مسافرتی با هدف دستیابی به آرامش روانی مسافر در طول سفر تبیین شده، بنابراین عاقلانه این است که با اخذ بیمه از پرداخت هزینه های سنگین در وضعیت های اضطراری جلوگیری کنیم.

اقتباس www.cover4u.ca و travel.gc.ca

از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن درجهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل مطرح کنید.

news@insufin.com

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱ جوابگوی سوالات شما عزیزان می باشد. از شما علاقمندان رادیو و تلویزیون دعوت می شود بیننده برنامه ما در سراسر دنیا از کانال تصویر ایران دوشنبه ها ساعت ۶:۳۰ عصر به وقت تورنتو باشید.

از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید:

www.insufin.com

www.facebook.com/Insufin