آنچه مسلم است اینکه بیمه چیزی جز پوشش نیست پس باید پوشش مناسب و با حداقل پرداخت حق بیمه اختیار کنیم. در این جا نگاهی کوتاه به بیمه وام مسکن می اندازیم و فرق بین بیمه وام مسکن ارائه شده از طرف بانکها را با بیمه توسط شرکت های بیمه را بررسی می کنیم. اول از خودتان سئوال کنید. آیا شما صاحب بیمه ای که اختیار می کنید هستید؟

چه کسی بیمه شما را کنترل می کند؟

اگر وام خود را از بانکی به بانک دیگر منتقل کردید برای بیمه شما چه اتفاقی می افتد؟ چه کسی می تواند وارث شما باشد؟

آیا شما حق انتخاب در مورد وارث را دارید؟

در زمان فوت چه نوع بیمه ای دارید؟

آیا مایل هستید هزینه بیمه عمر شما تمام عمر پرداخت شود؟ و یا پس از گذشت زمانی به شکل سرمایه گذاری برداشت کنید؟

چه زمانی بیمه تان باطل می شود؟ و ده ها سئوال دیگر که قطعاً برای شما پیش می آید. بد نیست در اینجا به نکاتی اشاره کنم که تفاوت بیمه را بین بانکها و شرکت های بیمه نشان می دهد مثلاً در بیمه عمر که توسط شرکت های مختلف بیمه ارائه می شود میزان پوشش بیمه ثابت می ماند مگر اینکه شما تصمیم به کاهش بگیرید و همینطور مستقل از اینکه شما کجا زندگی می کنید و یا وام خود را از کجا دریافت می کنید بیمه شما پابرجاست.

 

باید بدانیم که:

در بیمه دریافت شده از بانکها به موازات پرداخت وام، میزان پوشش نیز کاهش می یابد، اما حق بیمه ثابت است و در ضمن بیمه شما با واگذاری ملک و حتی تغییر وام دهنده باطل می شود. یکی از نکاتی که بسیار مهم است این است که بعضی از بیمه هایی که توسط بانکها و یا مؤسسات مالی ارائه می شود به شکل گروهی است و صاحب این بیمه گروهی هم بانک است در صورتی که فرد متقاضی می تواند بیمه ای با توجه به توان پرداخت خود انتخاب کند با کیفیت های متفاوت و بی شک از آنجا که صاحب بیمه نامه است، هرگونه حق و حقوقی را طبق قانون ازآن خود خواهد کرد.

فرد متقاضی، با اینکه در هر ماه پول زیادی را پرداخت خواهد کرد تنها به مقدار وام مسکن می تواند پوشش بیمه داشته باشد و مقدار این پوشش، به نسبت طول زمان و مانده بدهی وام مسکن فرد متقاضی رابطه مستقیمی دارد. در صورتی که میتوان بیمه ای به هر مقدار پوشش، کمتر و یا بیشتر از مقدار وام مسکن اخذ کرد و مقدار پوشش در طول قرار بیمه را تا به آخر عمر ثابت تعیین کرد.

اقتباس www.cover4u.ca

از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن درجهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل مطرح کنید.

news@insufin.com

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱ جوابگوی سوالات شما عزیزان می باشد. از شما علاقمندان رادیو و تلویزیون دعوت می شود بیننده برنامه ما در سراسر دنیا از کانال تصویر ایران دوشنبه ها ساعت ۶:۳۰ عصر به وقت تورنتو باشید.

از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید:

www.insufin.com