با دیدن  رنگ صورتی  و یا بهتر بگویم روبان صورتی رنگ به یاد چه می افتید؟

سازمان بهداشت جهانی ۱۰ واقعیت در مورد سرطان را عنوان می کند و برنامه های خود را بر اساس این حقیقت های علمی و ثابت شده تنظیم کرده است. این حقایق به شرح زیر می باشند:

۱ـ بیشتر از ۱۰۰ نوع سرطان شناخته شده است که می تواند هر قسمتی از بدن را درگیر نماید.

۲ـ علت ۱۳ درصد مرگ در سال ۲۰۰۸ در کل جهان، سرطان بوده است چیزی حدود ۶/۷ میلیون نفر.

۳ـ بیشتر از ۷۰ درصد مرگ های ناشی از سرطان در کشورهای فقیر اتفاق می افتد.

۴ـ پنج نوع سرطانی که سبب بیشترین مرگ و میر می شوند به ترتیب فراوانی عبارتند از: ریه، معده، کبد، روده و مری.

 ۵ ـ در کل دنیا، پنج نوع سرطانی که در زنان سبب مرگ می شوند به ترتیب فراوانی عبارتند از: پستان، ریه، معده، روده و رحم. البته در کشورهای پیشرفته سرطان رحم در ابتدای این فهرست قرار دارد.

۶ـ مصرف سیگار و تنباکو در تمام دنیا مهمترین علت ایجاد سرطان است که قابل پیشگیری است.

۷ـ یک پنجم همه ی سرطان ها در دنیا حاصل یک عفونت مزمن است برای مثال، ویروس پاپیلوما یا HPV سبب ایجاد سرطان رحم و ویروس هپاتیت B یا HBV سبب سرطان کبد می گردد.

۸ـ شایعترین سرطانها مانند پستان، رحم و روده اگر به موقع تشخیص داده شوند قابل درمان هستند.

۹ـ در همه ی بیماران سرطانی که دچار درد هستند، استفاده از داروهای مسکن، سبب کنترل درد و راحتی می شود.

۱۰ـ بیشتر از ۳۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری هستند. با عدم مصرف سیگار، داشتن رژیم سالم، فعالیت فیزیکی و زیاده روی نکردن در مصرف الکل ابتلای سرطان کاهش می یابد.

با توجه به این حقایق می توان دریافت که با فراهم کردن زندگی سالم، می شود از ایجاد سرطان پیشگیری کرد و نیز با تشخیص زودرس آن به راحتی بر آن پیروز شد.

بنا به اقتضای شغلمان به افرادی برمی خوریم که تا مدتی قبل کاملن سلامت بوده ولی اینک برای مطالبه مبلغ بیمه نامه شان با ما تماس می گیرند. رشد فزاینده این ماجراهای تکراری برای ما چاره ای جز هشدار توجه به سلامتی و عاقبت اندیشی در امور اقتصادی باقی نمی گذارد.

بیمه بیماری های سخت، به صورت دوره های ۵ ، ۱۰ ، ۲۰ ، ۶۵ و همچنین ۷۵ و ۱۰۰ سالگی به فرد بیمه شده عرضه می شود. در نمونه کاملتری، فرد بیمه شده می تواند در صورت عدم وقوع بیماری، تمامی مبالغ پرداختی حق بیمه را دریافت نماید.

اقتباس: سازمان بهداشت جهانی، با همکاری مشاور علمی پزشکی شرکت بیمه خانم دکتر واحدی (ایمونولوژیست) و www.cover4u.ca

از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن درجهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل مطرح کنید.

news@insufin.com

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱ جوابگوی سوالات شما عزیزان می باشد. از شما علاقمندان رادیو و تلویزیون دعوت می شود بیننده برنامه ما در سراسر دنیا از کانال تصویر ایران دوشنبه ها ساعت ۶:۳۰ عصر به وقت تورنتو باشید.

از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید:

www.insufin.com