همراه شو عزیز

 بیماران مبتلا به سرطان در ایران با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند. رنج ناشی از بیماری یک طرف و مشکلات تهیه دارو و درمان و گرانی هزینه ی درمان از طرف دیگر، بیماران و خانواده هایشان را در وضعیت بحرانی قرار داده است.

خوشبختانه فرهنگ یاری به نیازمندان، و فعالیت های داوطلبانه نیکوکارانه دارد در جامعه جای خود را بیشتر باز می کند و در این رابطه گروه ها و سازمان های نیکوکارانه بسیاری آستین ها را بالا زده و هر یک به نوعی ضمن آگاهی رسانی، به کمک نیازمندان شتافته اند. بنیاد خیریه بهنام انتاریو یکی از این نهادها است.

بنیاد خیریه بهنام انتاریو در اکتبر ۲۰۱۰ آغاز به کار کرد. چند فرد نیکوکار دور هم جمع شدند و ایده ی تأسیس بنیادی برای کمک به بیماران مبتلا به سرطان در ایران را بین خودشان مطرح کردند و اولین قدم ها را برداشتند.

از زمان تأسیس تاکنون، این بنیاد با برنامه هایی همچون “راهپیمایی امید”، “بازار نوروزی” و برپایی غرفه در جشنواره هایی همچون تیرگان به جمع آوری کمک مالی برای این بنیاد پرداخته است. ده ها داوطلب سختکوش وقت، نیرو و توان مالی شان را صرف پیشبرد این بنیاد کرده اند.

بنیاد بهنام انتاریو، کمک های جمع آوری شده اش را از طریق خیریه بهنام دهش پور به دست بیماران مبتلا به سرطان در ایران می رساند.

خیریه بهنام دهش پور بیش از ۲۰ سال سابقه دارد. این خیریه نام جوانی را بر پیشانی دارد که در سال ١٣٧٠ در سن هفده سالگی به بیماری سرطان مبتلا شد. در آخرین دوره ی درمانش در سال ۱۳۷۴در مرکز رادیوتراپی بیمارستان شهدای تجریش به شدت تحت تأثیر وضعیت ناگوار بیماران این مرکز قرار گرفت و با وجود بیماری سخت برای کمک به این بیماران یک بازارچه خیریه در آپارتمانی با کمک خانواده و دوستانش برپا کرد. پس از آن با یاری دوستانش کنسرت پیانو در فرهنگسرای ارسباران ترتیب داد و آخرین شب زندگی اش را با فروش شمع‏های تزئینی به نفع بیماران نیازمند مبتلا به سرطان در خانه به پایان رساند.

درآمد حاصل از این برنامه‏ ها همراه با کمک‏های خانواده بهنام، دوستان و سایر نیکوکاران صرف تکمیل و تجهیز سالن انتظار بخش رادیوتراپی و اتاق بازی و کتابخانه کودکان بیماران شد که در سال ١٣٧۵، زمانی که بهنام دیگر نبود، افتتاح شد.

بهنام رفت ولی خانواده و دوستانش با تأسیس خیریه ای با نام او، راهش را که کمک به بیماران نیازمند و مبتلا به سرطان بود، ادامه دادند و در این راه بنیاد بهنام انتاریو نیز یاریگر آنهاست.

همین یکشنبه ۱۵ اکتبر ۲۰۱۷، بهنام انتاریو به همراه یارانش در پارک جی راس لرد واقع در ۴۸۰۱ خیابان دافرین (بین استیلز و فینچ) ساعت ۱۰ صبح برنامه ی راهپیمایی دارد. از این اقدام آنها حمایت کنید. اسپانسر مالی شان شوید و یا با همقدم شدن با آنها در این کار نیکوکارانه حمایتشان کنید.

برنامه ی بعدی خیریه بهنام، برگزاری بازار نوروزی ۲۰۱۸ است. آنها گفته اند که پس از بازار، گزارش مالی آن را در نشریات فارسی زبان به اطلاع همگان خواهند رساند.

از سایت خیریه بهنام انتاریو دیدن کنید. از هر طریق که می توانید به یاری شان بیایید.

آدرس های تماس با این بنیاد:

 

www.behnamofontario.org

Behnam Foundation of Ontario

۶۰۱۴A Yong ST

Suit 203

Toronto, ON

M2M 3V9