Select Page

امضای قرارداد تجاری Trans-Pacific در سوئیس

امضای قرارداد تجاری Trans-Pacific در سوئیس

شهروند-ایالات متحده آمریکا همیشه بزرگترین شریک تجاری کانادا بوده است و مقامات کانادایی
امیدوارند که بتوانند در قرارداد جدید نفتا به نتایج خوبی دست یافته و این شریک بزرگ همانند گذشته به قوت خودش باقی بماند. اما نشانه ها حاکی از آن است که زمان آن رسیده است تا کانادا به شرق و غرب نگاهی بیندازد و برای اولین بار در تاریخ راه دیگری غیر از آمریکا برای معاملات تجاری باز کند. جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، توانست در سفرش به سوئیس و طی قراردادی تاریخی به نام Trans-Pacific با  کشورهای ژاپن، استرالیا، نیوزلند، برونئی، شیلی، پرو، سنگاپور، ویتنام و مکزیک وارد معامله شود.

وزیر تجارت بین المللی کانادا

این قرارداد فرصتی تاریخی است برای کانادا تا بتواند از تکیه اش بر ایالات متحده امریکا بکاهد و افق جدیدی در معاملات جهانی با کشورهایی مانند ژاپن که در بخش تکنولوژی بسیار پیشتازند برایش فراهم شود.

همزمان با برگزاری انجمن جهانی اقتصاد در سوئیس، دور سوم مذاکرات نفتا در کانادا در جریان است و به دلیل کارشکنی های دونالد ترامپ و خواسته هایش در تجدید نظر در این قرارداد افق چندان روشنی پیش روی سه کشور درگیر این قرار وجود ندارد.

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This