تغییرات شرایط محیطی (برای مثال گرما، ارتفاع، رطوبت) سطح فعالیت، شرایط زندگی، منطقه جغرافیایی و رژیم غذایی و تفاوت ساعت ممکن است در افراد سنین بالاتر سخت تر باشد بویژه اگر دارای بیماری مزمن باشند. همچنین ممکن است برای مشکلاتی نظیر کم شدن آب بدن، جراحات و بیماری های عفونی، در احتمال خطر بیشتر باشند.

از طرفی چگونگی واکنش در برابر واکسیناسیون ممکن است بستگی به سن و سابقه پزشکی شما داشته باشد. مهم است که با پزشک  خود در این مورد صحبت کنید که آیا فعالیت ها، واکسن های مرتبط با سفر یا داروهای پیش گیری کننده با هرگونه دارویی که شما به طور مرتب مصرف می کنید اختلال و  مشکل ایجاد می کند یا خیر؟

بسیاری از مسافران دارای سن بیش از ۶۰ سال که در وضعیت عالی سلامت هم  هستند، احتمال افزایش خطر سلامتی در حین سفر را دارند. گرچه، برخی از آنها ممکن است دارای شرایط پزشکی از پیش موجود هم باشند که در حین سفر بدتر شوند.

افتادن، مهم ترین عامل جراحت در بین افراد مسن تر می باشد. در صورتی که دارای مشکل حرکتی بوده یا معلول حرکتی هستید باید به استفاده از ابزارهای کمکی برای حرکت توجه کنید (برای مثال واکر یا عصا) که از افتادن پیش گیری شود.

مسافران مسن تر باید بویژه به  تاثیرات گرما توجه کنند. باید در آب و هوای گرم مقدار زیادی آب بنوشید. اگر قصد دارید در تعطیلات پیاده روی کنید، باید مطمئن شوید که از لحاظ بدنی آماده این فعالیت هستید. برای داشتن یک برنامه ورزشی مناسب که بدنتان را آماده کند با پزشکتان صحبت کنید و حداقل چند هفته پیش از سفر تمرین برای این فعالیت ها را آغاز کنید.

اگر شما مسافر مسنی هستید، باید درباره جزئیات سفر، مقصد،  مدت زمان ماندن و فعالیت هایی که قرار است انجام دهید با پزشکتان یا کلینیک های پزشکی سرپایی پیش از خروج صحبت کنید. درباره نیازتان به  واکسن های  آنفولانزا و ذات الریه، بویژه برای سفرهایی که در بین جمعیت زیادی خواهید بود (مثلن اگر با کروز یا با تور سفر می کنید) بپرسید.

ما قویا توصیه می کنیم که حتما  در هر سنی که هستید بیمه مناسب خریداری کنید. از آنجا که بیماری و حادثه، داستانی قدیمی نبوده و همواره می تواند در هر نقطه و هر سنی رخ دهد.

ترجمه و اقتباس از :Oldertravellersو www.cover4u.ca

از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل میآوریم که تجربه  های خوب وبد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن درجهت اطلاع رسانی میباشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمیشود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل مطرح کنید.

news@insufin.com

از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید:

www.insufin.com