Select Page

جایزه صلح نوبل برای بازمانده ی بمباران شیمیایی هیروشیما

جایزه صلح نوبل برای بازمانده ی بمباران شیمیایی هیروشیما

شهروند- یک زن کانادایی اهل تورنتو که از جنگ جهانی دوم و بمباران شیمیایی هیروشیما جان سالم بدر برده است قرار است تا جایزه صلح نوبل را به نمایندگی از کمپین بین المللی برای از بین بردن سلاح های هسته ای که به اختصار ICAN نامیده می شود، دریافت کند.

ستسوکو تورلو (Setsuko Thurlow) که اکنون ۸۵ سال دارد، در زمان جنگ جهانی دوم ۱۸ سال داشت و در هیروشیما زندگی می کرد. او شاهد این بود که بمب افکن های آمریکایی برای نخستین بار بمب های هسته ای را بر روی مردم فرو ریختند.

تورلو با یک کانادایی ازدواج کرد و در دهه ۱۹۵۰ راهی کانادا شد. او ساکن تورنتو است و قرار است در ماه دسامبر امسال به همراه مدیر اجراییICAN  برای دریافت جایزه ی نوبل به اسلو پایتخت نروژ سفر کند.

این کمپین می گوید که از سال ۲۰۰۷ تورلو به عنوان یک فعال پیشرو در این کمپین فعالیت داشته و تلاش های فراوانی در سازمان ملل در زمینه ممنوعیت استفاده از سلاح های هسته ای انجام داده است. تورلو از اینکه برای دریافت این جایزه انتخاب شده است بسیار خوشحال است و می گوید که همه عمر و توانش را به فعالیت در این راه اختصاص داده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This