روز پدر امسال ۱۶ جون است.

قسم بر پینه دستانت، که بوی نان می دهد و قسم بر چشمان همیشه نگرانت … قسم بر بغض فرو خورده ات که شانه ی کوه را لرزاند و قسم بر غربتت، وقتی هیچ بهشتی زیر پایت نیست….  

او که در رد پای ذهنمان، خاطره زحماتش همیشه باقی است.

کدامیک از ما، ارزش واقعی پدر را در زمان حیاتش درک کرده ایم؟

کدامیک به بهانه روز پدر، لذت در آغوش کشیدنش را می توانیم تجربه کنیم؟

اگر پدر ما روزی ناتوان از کار کردن شود، کدامیک از ما توان پرداخت هزینه های زندگی وی را داریم؟

می توان به جرأت گفت در اکثر مواقع، سالها می گذرد تا فرزندان به باور نقش بزرگ و مهم پدر در سراسر زندگی پی برند. هر چه زمان می گذرد، دلسوزی های پدر بیش از پیش بر فرزندان آشکار می گردد. حضور پدر در خانواده و ایفاى نقش پدرى، از ارکان اصلى خانواده است.

مسلمن همه ما پدرمان را دوست داریم اما واقعیت این است که عشق به تنهایی نمی تواند زندگی او را از لحاظ مالی تأمین نماید. به حتم روزی او می توانست چندین نفر را سرپرستی کند، اما آیا ما فرزندان در شرایطی هستیم که بتوانیم برای پدرمان چنین کاری کنیم؟

پدرانی که، در سنین سالخوردگی، گاه با از دست دادن همسر و روزهای تنهایی و یا دوران بازنشستگی و عدم توانایی کار مواجه هستند و به پوشش مناسب جهت این دوران نیازمندند.

شاید بد نباشد در آستانه روز پدر مروری بر وضعیت او نماییم و زمانی را به توجه پیرامون ریسک های دوران سالمندی وی اختصاص دهیم. بی شک هدیه ارزنده ما به کسی که سالها بار زندگی مان را به دوش کشیده باید بتواند او را در زمان نیاز حمایت کند. بدون هیج شکی بیمه می تواند قوی ترین دست نگهدارنده او باشد و به او احساس ارزشمند بودن و توانایی مالی بدون نیاز به دیگران را بدهد. امروز با تکیه بر بیمه هایی نظیر مراقبت ویژه می توانیم استقلال و سر بلندی او را شاهد باشیم.

بیمه مراقبت ویژه ناتوانی جسمی و از کار افتادگی، بیمه ای نیست که بتوانیم آن را به سن خاصی متصل کنیم. متاسفانه بسیاری با شنیدن این نام، سالخوردگی را در ذهنشان فرض می کنند در حالی که ناتوانی، به دلایل بسیاری می تواند حادث شود. بارها در مقالات بیمه با روشها و توضیحات گوناگون به نکته ای مشخص اشاره کردیم و آن حفاظت موقعیت مالی افراد در مقطعی از زندگی است. آن دوره می تواند با بیماری، ناتوانی، فوت و … آغاز شود. دلایل تاکید بیمه بر اخذ آن، حفظ ثبات زندگی اشخاص در مواجهه با هر رویداد پیش بینی نشده است. یکی از آرایش های زیبای بیمه را می توان بیمه ناتوانی جسمی قلمداد کرد.

لبخند پدرتان در روز پدر، زیباترین شوقی است که به شما انرژی زندگی خواهد داد.

راستی ما برای روز پدر چه کرده ایم؟

اقتباس: سازمان بهداشت جهانی www.cover4u.ca

 از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱  و news@insufin.com   جوابگوی سئوالات شما عزیزان می باشد. از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید.

    www.insufin.com  www.sherkatebimeh.com

www.youtube.com/sherkatbimeh   www.facebook.com/Insufin