به دلیل عدم امنیت

صدای امریکا: کنفدراسیون فوتبال آسیا «ای اف سی» قصد دارد میزبانی تمام تیم‌های ایرانی را به دلیل شرایط بحرانی و عدم امنیت در این کشور لغو کند.

فدراسیون فوتبال ایران ضمن تأیید این خبر، درصدد تشکیل کارگروه ویژه ای با حضور مسئولان، مقامات و نمایندگان باشگاه‌های ایرانی برای بررسی این شرایط است.

فصل جدید مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا به زودی آغاز می شود و تیم‌های استقلال و شهرخودرو که در مرحله پیش گروهی حضور دارند، باید مسابقات خود را در کشور دیگری برگزار کنند.

هنوز جزئیات بیشتری درباره مسابقات آینده پرسپولیس و سپاهان که در مرحله گروهی حضور دارند منتشر نشده است و مشخص نیست این شرایط شامل تیم ملی فوتبال ایران نیز می شود یا فقط در رده باشگاهی است.

پس از حمله گروه‌های وابسته به حکومت به سفارت عربستان سعودی در تهران و اختلافات سیاسی میان تهران و ریاض، چند سالی است مسابقات تیم‌های این دو کشور در زمین بی طرف برگزار می شود.

ولی در صورت تداوم این وضعیت، باشگاه‌های هیچ کشور آسیایی دیگری نیز به ایران سفر نخواهند کرد و تیم‌های ایرانی باید کشورهای جایگزینی را برای میزبانی معرفی کنند.

در گذشته باشگاه‌های ایرانی در کشورهایی مانند قطر یا امارات متحده عربی به مصاف حریفان خود می رفتند.

با توجه به شرایط اقتصادی ایران و مشکلات مالی متعدد تیم‌های ایرانی، این شرایط فوتبال این کشور را دچار چالش‌های زیادی خواهد کرد.

برخی از مقامات و مسئولان ایرانی نیز در اعتراض به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، خواستار کناره‌‌گیری تیم‌های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا شده‌اند، اما این تصمیم تنبیهات انضباطی شدیدی را متوجه این کشور خواهد کرد.