در یک اتفاق نادر به دلیل اشکال در سیستم تاسیسات برق بیمارستان تخصصی زنان میرزا کوچک خان تهران، عمل سزارین یک مادر در زیر نور چراغ قوه و تلفن همراه با موفقیت انجام شد. 


شماره ۱۱۹۳ ـ ۴ سپتامبر ۲۰۰۸


 

ایسنا: در یک اتفاق نادر به دلیل اشکال در سیستم تاسیسات برق بیمارستان تخصصی زنان میرزا کوچک خان تهران، عمل سزارین یک مادر در زیر نور چراغ قوه و تلفن همراه با موفقیت انجام شد.

قطع برق در بیمارستان میرزا کوچک خان در دوشنبه هفته گذشته علیرغم آنکه باعث آسیب‌ دیدن برخی دستگاهها به دلیل تغییر ولتاژ برق اضطراری شد و فعالیتهای این بیمارستان را برای ساعاتی مختل کرد، اما خللی در فعالیت پزشکانی که در آن ساعت در اتاق عمل مشغول به انجام جراحی سزارین بودند، نداشت به نحوی که پزشکان این بیمارستان علیرغم تاریکی اتاق عمل با استفاده از نور چراغ قوه و تلفن همراه یک عمل سزارین را با موفقیت انجام داده و جان مادر و نوزاد را نجات دادند.

گفتنی است، مسئولان این بیمارستان در پی آسیب‌دیدگی دستگاه‌ها از پذیرش بیمار جدید خودداری کرده و برخی از بیماران را به محوطه بیمارستان منتقل کردند.

در این باره یکی از مسئولان بخش فنی بیمارستان میرزا کوچک خان به ایسنا گفت: در بررسی های اولیه هنوز مشخص نشده است که این تغییر ولتاژ به دلیل مشکلات فنی سیستم برق اضطراری و یا برق شبکه شهری است.

مسئول امورعمومی این بیمارستان نیز به ایسنا گفت: در روز مذکور برق دوبار – صبح و بعدازظهر- قطع شد که به دلیل تغییر بار فشار، بعضی از تجهیزات پزشکی و تعدادی از کامپیوترها آسیب دیدند. همچنین در ساعات اولیه بروز این اتفاق با آتش نشانی تماس گرفته شد که آنها نیز سریعاً در محل حضور یافتند.

وی ادامه داد: برآورد خسارت مالی وارد شده به دستگاه‌ها حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان است که البته به طور قطعی مشخص نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به دلیل استشمام بوی سوختگی از تجهیزات برقی و تاریکی بیمارستان بعضی از بیماران به حیاط بیمارستان منتقل شدند. همچنین عمل‌های اتاق عمل به جز موارد اورژانس لغو و از پذیرش بیماران نیز خودداری شد.