prison-H

زندانیان رجایی شهر

زندانیان رجایی شهر

در پی سکوت مجامع جهانی و رسانه های به اصطلاح “مستقل غربی …” و هم نوایی صددرصد دولت امید و اعتدال، هدف جمهوری اسلامی کشتار زندانیان رجایی شهر است. نگذارید کشتارهای دهه ۶۰ دوباره تکرار شود.

شورای زندانیان سالن ۱۲ سیاسی رجایی شهر، از طرف کل زندانیان و همچنین زندانیان به صورت فردی و دسته جمعی بارها به مسئولان قضایی، امنیتی و سازمان زندانها درباره موارد زیر به صورت کتبی و شفاهی اعلام و هشدار داده اند، البته که مسئولان تراز اول کشور و بخصوص دولت و بخصوص حسن روحانی از تمامی جریان اطلاع کامل دارند:

از جمله اینکه دستگاه های پارازیت باید برداشته شوند و اینکه کتابخانه را بستند، در کنار منع و نبود کوچکترین امکانات قانونی رایج در دیگر زندانها مانند هواخوری، تلفن، مرخصی، تغذیه و بهداشت و درمان و نبود فضای استاندارد (۲ متر فضای زیست به جای ۱۲ متر برای هر زندانیان) در این زندان جهنمی و افزایش چندین دستگاه پارازیت به دستگاه های قبلی و افزایش شدت امواج مرگبار که به تازگی اثرات آن خود را نشان داده است و در یک شب ۲۵ نفر زندانی زیر سرم رفتند و تا کنون ۶ نفر به بیمارستان منتقل شده اند. مابقی نیز دچار سردرد، استفراغ و بی حالی و … شده اند.

عدم توجه عمدی مسئولان بالای کشور به این موضوع نشان می دهد که کلیت جمهوری اسلامی با طرح قبلی کمبودها را تحمیل می کند و می خواهد از طریق بیمارسازی زندانیان، جنایات خود را تکرار کند،(وضعیت جسمانی رضا شهابی، محمد جراحی، بهنام ابراهیم زاده و زندانیانی که بستری شدند همچنین، زندانیان بسیاری که به عمد از مداوای آنها جلوگیری می شود و در تمامی زندانها پراکنده هستند اثبات کننده این گفته است) در این راستا است که مسئول جدید “اندرزگاه”(بند۴) رضا طریقی به دستور مردانی رئیس پاسدار زندان با بستن کتابخانه ۵/۱ متری و منع گرفتن کتاب و هم چنین بستن ۲۴ ساعته در سالن ۱۲ که در فضای تنگ آن جمعیت در هم می لولند، قطع تبادل هوای از بیرون باعث وخامت حال بیشتر زندانیان مخصوصا بیماران تنفسی و قلبی گردیده است.

 شدت امواج مضر به قدری است که حتی زندانبان ها هم معترف به این هستند که از زمان تشدید پارازیت حالت های فوق به آن ها نیز سرایت کرده به طوری که مسئول شیفت گفت: من میگرن ضعیف داشتم الان به قدری زیاد شده که یکجا نمی توانم بند شوم. حالا شما حساب کنید پارازیت هایی که نوک پیکانش به سمت سالن ۱۲ می باشد چه قدر است؟ و در کنار اینها در اقدامی جدید دوربین مدار بسته در سالن قرار دادند تا بتوانند لحظه به لحظه ی زندانیان را رصد کنند. شورای زندانیان سالن ۱۲ در مقابله با این مسائل در روز ۲۸ دی در دیدار با رضا طریقی برای حل این مسئله ضرب الاجل داده و برای مقابله با این سیاست دولت اعتدال و امید اعضاء را به برگزاری مجمع فوق العاده در روز ۱ شنبه ۲۹ دی دعوت کرد تا تصمیمات مقتضی در این مورد گرفته شود. شایان ذکر است در این “تفرجگاه” با ۲۵۰ زندانی سیاسی عقیدتی و ۴۰ اعدامی مانند زانیار و لقمان مرادی، شهرام احمدی و ۲۰ حبس ابد و مابقی با حبس های سنگین ۱۰ تا ۳۰ سال در معرض مرگ علنی و فوری قرار دارند به طوری که در چند ماه اخیر علاوه بر اعدام ۶ نفر ۲ نفر به نام های افشین اصانلو و علیرضا کرمی خیرآبادی در اثر فشارهای جسمی و روحی به مرگ مشکوک جان سپردند.

ما از تمامی انسان های شریف و آزادیخواه می خواهیم در مقابله با این جنایات “حقوق بشری” جمهوری اسلامی و دولت اعتدال ساکت ننشسته و از هر طریق ممکن اعتراض خود را علیه شکنجه و اعدام و کشتار علنی بلندتر کنند.

هموطن هدف رژیم برای بقای ننگین خود مانند تمام دوره های سراسر جنایت خود همچون دهه ۶۰ کشتار فرزندان دلیر و مقاوم شما که خواسته ای جز آزادی و برابری و عدالت اجتماعی ندارند، می باشد.

ما ضمن محکوم کردن اعمال جمهوری اسلامی در رابطه با سرکوب و زندانی کردن انسانها و آزار و اذیت و شکنجه زندانیان از تمامی فعالان کارگری، سیاسی و انقلابی و از تمامی فعالان جنبش های اجتماعی، از همه تشکل ها و احزاب و سازمانها می خواهیم در سطح داخلی و جهانی در هر نقطه ای که هستند، دست به اعتراضات گسترده و هماهنگ با آزادی خواهان جهان بزنند.

علیه زندان، شکنجه و اعدام زندانیان بی دفاع

و برای آزادی و برابری و برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی به پا خیزید.

پیش به سوی اتحاد بیش‌تر برای فشار بیش‌تر

پیش به سوی اعتراضات گسترده‌تر با شعار

کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی

۲۹/۱۰/۱۳۹۲
www.chzamani.blogspot.com

freeshahrookh@gmail.com