Mohammad-Rahimian


 

آخرین مهلت مشارکتRRSP سال ۲۰۱۴ مبلغ ۲۴۲۷۰ دلار و تا دوم مارچ است

یک سئوال شخصی در اینجا مطرح می شود؟ آیا شما و شریک زندگیتان هر دو متولد یک سال هستید؟ آمار می گوید که احتمالش کم است و این مساله می تواند تاثیر بسزایی بر انتخاب های شما برای بازنشستگی داشته باشد.

این چالشی است که بسیاری از زوجین با آن مواجه هستند.

در حقیقت، نیمی از زوج ها، زمانی که یکی از آنها به ۶۵ سالگی می رسد، بین آنها چهار سال تفاوت سنی وجود دارد. یک هفتم زوجین اختلاف سن نزدیک به ۱۰ سال دارند. مشکل چیست؟ زمانی که زوج ۶۵ ساله تصمیم به بازنشستگی می گیرد زوج دیگر که حدود ۵۵ ساله است چندین انتخاب برای تصمیم گیری دارد که بر زندگی معمولی و کیفیت زندگی زوجین تاثیر خواهد داشت.

 

انتخاب یک زندگی معمولی

در چنین مواقعی، برای زوج جوانتر اغواکننده است که گزینه “زندگی خوب” را انتخاب کرده و به همسرش در بازنشستگی بپیوندد.

هر زوجی در این مرحله از زندگی مجبور هستند که عوامل زیادی را در نظر بگیرند، مانند:

  • درآمد پیش از بازنشستگی شان
  • آیا در برنامه مستمری بازنشستگی استخدامی مشارکت کرده یا نکرده اند؟
  • تعداد سنوات دوران کار
  • آیا فرزندانی تحت حمایت خود دارند یا ندارند؟
  • آیا پس اندازهای RRSP دارند یا ندارند؟
  • پس اندازهای TFSA شان
  • سرمایه گذاری های مسکن شان
  • وام هایشان
  • غیره

 

انتخاب یک زندگی با کیفیت

از آنجایی که پول همه چیز نیست، در این موقعیت زوجین ممکن است با سئوالات دیگری مواجه شوند. مثلن، چه نوع زندگی می خواهند داشته باشند؟ برخی از زوجین تصمیم به بازنشستگی زودهنگام می گیرند که تا زمانی که سلامت هستند از باقی زندگی شان لذت ببرند، حتا اگر این، به معنی درآمد کمتر است. برعکس، دیگران ترجیح می دهند که بر کار کردن و کسب درآمد متمرکز شوند، حتا اگر همسرشان بازنشسته شده باشد که همین می تواند مسایل دیگری را به وجود بیاورد.

برای مثال، افراد بازنشسته می توانند زمانشان را با انعطاف بیشتر مدیریت کنند، هر زمانی که بخواهند، می توانند از خواب بیدار شوند، در فعالیت های تفریحی در طول هفته شرکت کنند و حتا هر زمانی که می خواهند به مسافرت بروند، اما افرادی که کار می کنند با برنامه ها و نیازهای شغلی شان محدود می شوند. به عبارت دیگر، افرادی که به کارشان ادامه می دهند همچنان در وضعیت و شبکه حرفه ای شان باقی می مانند و تعامل روزانه خود با همکارانشان را حفظ می کنند.

 

زمان تصمیم گیری

در حقیقت، همسرانی که قرار است در زمان های متفاوت بازنشسته شوند با فوجی از تصمیم ها برای زندگی و روش های مالی شان روبرو هستند. برای مثال، هر یک از زوجین باید به گونه ای برای داشتن یک زندگی معمولی مشارکت کنند. زوج تازه بازنشسته باید به فکر یک کار نیمه وقت برای یک مدت باشد و یا زوجی که کار می کند می تواند در یک RRSP دیگر برای گرفتن مزایای سود مالیات و درآمد مجزا مشارکت کند.

انتخاب های مختلف، محاسبات مختلف، اما به صورت کلی یک چیز مشترک وجود دارد و آن تصمیم گیری هوشمندانه بر اساس موقعیت ویژه زوجین است که به آنها برای داشتن یک بازنشستگی موفق کمک می کند.

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند.

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل   news@insufin.com   مطرح کنید.

به وب لاگ ما سر بزنید www.cover4u.ca

www.youtube.com/sherkatbimeh

https:www.facebook.com/Insufin

*محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت :۲۰۶۵۸۱۷ است.