Mohammad-Rahimian

سبک زندگی و عدم توجه به نکاتی در سلامتی می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهد. با رعایت نکاتی در زندگی و توجه به وضعیت سلامتی خود می توان از ایجاد بیماری های قلبی پیشگیری نمود. نکات طلایی زیر توسط مرکز CDC یا کنترل و پیشگیر ی از بیماری های آمریکا توصیه می شوند:

نکته ی شماره یک: رژیم غذایی سالم مصرف کنیدheart.

انتخاب وعده و میان وعده های سالم می تواند به جلوگیری از بیماری های قلبی و عوارض ناشی از آن کمک کند. حتمن مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه در رژیم غذایی خود بگنجانید. خوردن غذاهای با چربی های اشباع، چربی ترانس و کلسترول پایین و فیبر بالا می تواند به جلوگیری از کلسترول بالا کمک کند. محدود کردن نمک و سدیم در رژیم غذایی نیز می تواند از افزایش فشار خون شما جلوگیری نماید. توصیه می شود بزرگسالان غذای روزانه ی خود را حداقل به وعده ها تقسیم نمایند.

نکته ی شماره ۲: وزن خود را در محدوده ی سالم حفظ نمایید.

اضافه وزن یا چاق بودن می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد. برای تعیین اینکه آیا وزن شما در محدوده سالم است، پزشکان اغلب یک شماره به نام شاخص توده بدن (BMI) را محاسبه کرده و یا گاهی اوقات نیز از اندازه ی دور کمر و دور باسن میزان چربی بدن فرد را تعیین می کنند.

نکته ی شماره ی ۳: ورزش منظم

فعالیت بدنی به طور منظم می تواند به شما کمک کند که وزن سالم داشته و سبب کاهش کلسترول و فشار خون شود. توصیه می شود که بزرگسالان روزانه حداقل ۳۰ دقیقه به ورزش با شدت متوسط بپردازند.

نکته ی شماره ی ۴: نظارت بر فشار خون

فشار خون بالا اغلب بدون علامت است، بنابراین باید آن رابه طور مرتب بررسی کنید.

نکته ی شماره ۵: سیگار نکشید.

سیگار کشیدن تا حد زیادی خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد. اگر شما سیگار می کشید برای پیشگیری از بیماری های قلبی هر چه سریعتر به ترک آن اقدام کنید.

نکته ی شماره ۶: محدود کردن استفاده از الکل

از مصرف زیاد الکل که می تواند فشار خون شما را افزایش دهد خودداری نمایید.

نکته ی شماره ۷: بررسی کلسترول

یک آزمایش خون ساده می تواند میزان کلسترول شما را نشان دهد.

نکته ی شماره ۸: مدیریت دیابت

اگر شما دیابت دارید کنترل سطح قند خون در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی کمک می کند.

نکته ی شماره ۹: توجه به داروهای تجویز شده برای شما

اگر شما در حال مصرف دارو برای درمان فشار خون بالا، کلسترول بالا، و یا دیابت هستید دستورالعمل دکتر را به دقت دنبال کنید.

بیمه بیماری های سخت یکی از بهترین بیمه هایی است که در این زمان می تواند شرایط یاد شده را به وجود آورد. هر یک از ما می توانیم بدون نگرانی از قسمت مالی دوران معالجه و با آرامش خاطر از پرداخت هزینه های ثابتمان در برخورد با بیماری هایی از این دست که روز به روز به تعداد و انواعش افزوده می شود بپردازیم.

اقتباس: www.cover4u.ca

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارید.

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل   news@insufin.com   مطرح کنید.

به وب لاگ ما سر بزنید www.cover4u.ca

www.youtube.com/sherkatbimeh

https:www.facebook.com/Insufin

*محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت :۲۰۶۵۸۱۷ است.