Select Page

از خوردن آرد خام به هر شکلی پرهیز کنید

از خوردن آرد خام به هر شکلی پرهیز کنید

شهروند ـ خوردن خمیر شیرینی و تست کردن طعم دلچسب مخلوط آرد خام و شکر و شیر و تخم مرغ  برای دوست داران شیرینی پزی بسیار لذت بخش است و برای بسیاری از ما یادآور ایام خوش تعطیلات و عید و کریسمس می باشد، اما تحقیقات تازه نشان می دهد که خوردن آرد خام به هر شکلی و حتی به میزان بسیار کم می تواند فرد را به شدت مریض کرده و در برخی موارد به از کار افتادن کلیه ها نیز بینجامد. آرد خام دارای یک باکتری به نام “ایکولای” E.coli است که تنها در دمای بالا و در هنگام پخته شدن از بین می رود. این باکتری وقتی وارد بدن شود می تواند فرد را دچار دل درد، استفراغ، اسهال خونی و تب کند. اگرچه این بیماری کشنده نیست و در هر سنی بهبودی حاصل می شود، اما این قدر حالات بیماری بد و شدید و دردناک است که به آزمایش کردن آن نمی ارزد.

وجود این باکتری در بسیاری از برند های معروف آرد باعث شد که در سال ۲۰۱۶ بسیاری از بسته های آرد از فروشگاه ها به کارخانه بازگشت داده شود . از سال ۲۰۰۹ حدود ۷۷ مورد بیماری ناشی از مصرف آرد خام به بیمارستان ها گزارش داده شده است. البته خوب است بدانیم که این باکتری در آرد خام داخل بیسکوییت های استفاده شده داخل بستنی وجود ندارد زیرا آنها پاستوریزه شده و از سیستم حرارتی ویژه ای عبور کرده اند.

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This