Select Page

کشف جسد مومیایی شده ی دوحیوان عصر یخی در یوکون

کشف جسد مومیایی شده ی دوحیوان عصر یخی در یوکون

شهروند- اجساد مومیایی شده ی دو حیوان عصر یخی، یک گوساله ی کاربو و یک توله گرگ، توسط معدنچیان طلا در نزدیکی شهر داوسون در قلمرو یوکون پیدا شده است. این دو حیوان که قدمت آنها به ۵۰،۰۰۰ سال قبل برمی گردد به خوبی حفظ شده اند و پوست و ماهیچه های آنها قابل مشاهده و بررسی است.

 

باستان شناس دولت یوکون، گرانت زازولا، می گوید این اتفاق در نوع خودش بی نظیر است و دولت یوکون و کانادا از این کشف بسیار مسرور است. استخوان ها و فسیل های مربوط با عصر یخی معمولا در یوکون کانادا پیدا می شود اما جسد مومیایی شده اتفاقی بسیار نادر است. تاکنون این اولین جسد مومیایی شده ی گرگ عصر یخی است که در دنیا پیدا شده است. این مومیایی ها در مکانی با قدمت ۸۰,۰۰۰ سال پیدا شده است؛ زمینی که سراسر از بقایای فوران آتشفشان پوشیده شده است. این اجساد در سال ۲۰۱۶ توسط معدنچیان طلا کشف شد و آنها بلافاصله بعد از کشف این مومیایی ها آنها را برای تحقیق و بررسی به مرکز تحقیقات دولتی تحویل دادند.

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This